Naga MarketsGBP/CAD – brexit i OPEC kierują notowaniami - analiza dla początkującychInteresująca sytuacja techniczna i fundamentalna ma miejsce na parze GBP/CAD. Kluczowym tematem dla funta jest oczywiście umowa handlowa z UE. Z kolei na wycenę dolara kanadyjskiego duży wpływ mają ruchu skorelowanej z nim ropy naftowej. Tu sytuacja polepszyła się, po informacjach o szczepionkach na COVID-19. Pewnym ryzykiem na dłuższy okres może być spotkanie kartelu OPEC na końcu miesiąca.

  • Nadal duże nadzieje na umowę handlową UK-EU
  • Funt wciąż w dobrej formie

Rynek już teraz wycenia ciecia wydobycia, ale jeżeli decyzja będzie zbyt skromna, to zarówno ropa i jak dolar kanadyjski mogą się osłabić. Inaczej jest na funcie. Wiara w porozumienie handlowe z UE jest tak duża, że brytyjska waluta od dłuższego czasu pozostaje dość silna. Nawet fiasko rozmów do 15 listopada nie przyniosło przeceny na funcie.

W stronę oporu

W mediach brytyjskich pojawiają się doniesienia o grze na czas i wszystko wskazuje, że chodzi o uzyskanie kolejnych ustępstw, a umowa dojdzie do skutku w ostatniej chwili. Sądząc po zaskakująco dobrych nastrojach na funcie, technika na GBP/CAD może sprzyjać kupującym. Wykres tygodniowy to konsolidacja, w której wnętrzu trwa ruch wzrostowy.

gbpcad

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here