Naga MarketsGBP/AUD – zatrzymany pod lokalnym oporem - analiza dla początkującychInteresująco wygląda sytuacja techniczna na parze GBP/AUD. Na wykresie z dzienną skalą czasową widać, że ostatnia duża zwyżka zatrzymała się już na najbliższym oporze w rejonie 1,84. Po pierwszym odbiciu doszło do łagodnej korekty, a po 3 dniach odreagowania, wczoraj cena znowu zaczęła spadać. Tym co wspiera australijską walutę mogą być niezłe dane gospodarcze z tego kraju lub też podobne odczyty z Chin, jak ostatnio o dużej liczbie sprzedanych nowych samochodów.

  • Lepsze od oczekiwań dane z brytyjskiej gospodarki
  • Kurs GBP/AUD zatrzymany pod lokalnym oporem

Nieco zaskakujące może być to, że wczoraj poznaliśmy całą serię lepszych od prognoz danych z Wielkiej Brytanii, a mimo tego kurs zareagował spadkiem. PKB za drugi, pandemiczny kwartał wyniosło –21,7% rok do roku. Spodziewany był jednak jeszcze gorszy wynik.

Pod lokalnym oporem

Pozytywnie zaskoczyła produkcja w fabrykach, rosnąca o 11%. Możliwe, że decydującym czynnikiem jest też słabsza sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii, choćby na tle właśnie Australii. Do tego co jakiś czas funt traci pod wpływem braku postępów w negocjacjach nad umową handlową z UE.

gbpaud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here