Naga MarketsGBP/AUD – z perspektywą dalszych spadków - analiza dla początkującychInteresująco wygląda sytuacja techniczna na parze GBP/AUD. Wykres dzienny pokazuje, że cena przełamała jakiś czas temu doskonale dokładnie respektowaną linię trendu wzrostowego. Spadki były kontynuowane w bardzo dynamiczny sposób, aż cena spadła poniżej poziomu 1,8660 czyli dołka z końca ubiegłego roku. Teoretycznie w tym rejonie, po takich spadkach, mogłaby pojawić się reakcja popytowa i próba odbicia. Na razie jednak tak się nie dzieje, a przedłużająca się słaba korekta w tym miejscu, może zachęcić podaż do dalszych spadków.

  • Funt pod presją niedokończonego brexitu i działań BoE
  • Nad ranem decyzja Banku Australii ws. stóp procentowych
  • Na wykresie silny trend spadkowy

Główne problemy funta to ryzyko zerwania negocjacji nad nową umową handlową z UE oraz coraz większe ryzyko kolejnego cięcia stóp procentowych przez BoE. W tym tygodniu mamy kompletną pustkę w kalendarzu po stronie funta, więc waluta ta nie może niczym pozytywnym zaskoczyć.

Słaba korekta pod oporem

Z kolei w Australii już juro nad ranem poznamy decyzję w sprawie stóp procentowych. Ostatnie komunikaty z Antypodów były pozytywne i jeżeli się potwierdzą, to podaż otrzyma argumenty za kontynuacją spadków.

gbpaud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here