Naga MarketsGBP/AUD - warto akumulować funta, twierdzi OCBC Bank - analiza dla początkującychBardzo ciekawą sytuację techniczną mamy obecnie na parze GBP/AUD na wykresie dziennym. Jak widać, kurs od połowy ubiegłego roku porusza się w trendzie bocznym. Obecna fala wzrostowa dotarła do głównego oporu, gdzie pojawiła się reakcja podaży. Nie jest ona jednak na tyle znacząca, aby miała przekreślać szanse na wybicie górą z szerokiej konsolidacji. Na tle ostatnich 20 lat, kurs GBP/AUD nadal jest na dość niskich poziomach. Po za tym, warto pamiętać o polityce banków centralnych. Tu Bank Anglii wysuwa się na prowadzenie, normalizując politykę monetarną.

  • Funt nieznacznie traci z powodu polityki i pandemii
  • Główny trend umocnienia funta wyznacza jednak Bank Anglii

Wczoraj główny ekonomista banku wezwał do szybszego wygasania programu skupu aktywów, gdyż gospodarka bardzo szybko odbija i czas zapobiec rosnącej inflacji. Pod koniec czerwca mamy posiedzenie Banku Anglii i im bliżej 24 czerwca, tym presja na umocnienie funta może być coraz większa. W najnowszym raporcie analitycznym, OCBC Bank sugeruje, że warto skupować funta w okresach słabości.

Korekta pod oporem

Ich zdaniem, reakcja funta np. na spowolnienie w otwieraniu gospodarki po pandemii będzie krótkotrwała, a stabilny trend umacniający brytyjską walutę wyznacza polityka Banku Anglii. Na wykresie GBP/AUD kurs reaguje przy poprzednim szczycie, co może zwiastować podjęcie kolejnej próby wybicia górą z trendu bocznego.

gbpaud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COM

invest


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here