Naga MarketsKurs funta przestanie spadać? Notowania GBP/AUD dotarły do ważnego wsparciaNotowania pary walutowej GBP/AUD osuwają się przez 5. tygodni z rzędu. W tym czasie kurs funta stracił w stosunku do dolara australijskiego około 7 proc. Teraz para dotarła do ważnego obszaru wsparcia horyzontalnego, co daje szansę na ruch przeciwtrendowy. Jednakże z uwagi na momentum ostatnich spadków i łatwość z jaką pokonywane są kolejne wsparcia należy zachować tu szczególną ostrożność.

  • Trend spadkowy na GBP/AUD charakteryzuje się wysokim momentum
  • Kurs funta do dolara australijskiego trafił na ważne wsparcie
  • Rezultat testu wskaże dalszy kierunek notowań

Kurs funta osiąga ważne wsparcie przy 1,8140

Po odbiciu od kluczowego obszaru oporu w okolicach poziomu 1,95 AUD, notowania bardzo sprawnie przemieszczają się na południe. Na wykresie dziennym GBP/AUD od tego czasu dominują niedźwiedzie świece.

Kontynuacja trendu spadkowego doprowadziła dziś notowania funta do dolara australijskiego do kluczowej strefy wsparcia wokół 1,8140. To właśnie z tego poziomu w październiku 2019 roku startował silny wzrost notowań aż ponad okrągły poziom 1,90.

Jeśli wspomniane wyżej wsparcie sprawdzi się także tym razem, możemy spodziewać się korekty w obecnym trendzie spadkowym. Kluczowym celem dla potencjalnych wzrostów może być obszar przy 1,87 AUD, natomiast warto obserwować także lokalny opór znajdujący się około 200-pipsów niżej.

Sprawdź ofertę licencjonowanego i regulowanego brokera XM posiadającego w swojej ofercie ponad 1000 instrumentów finansowych
Sprawdź warunki brokera.
Wykres dzienny pary walutowej GBP/AUD

Alternatywnie, dalsze spadki pod wsparcie powinny natrafić na presje kupujących w pobliżu okrągłego poziomu 1,80. Ważna strefa obrony występuje natomiast wokół poziomu 1,77.

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here