Naga MarketsGBP/AUD - pęka linia trendu, pękają kolejne wsparcia - analiza dla początkującychNotowania pary GBP/AUD znajdują się w dość newralgicznym położeniu, patrząc na wykres z perspektywą tygodniową. Trwa walka o wybicie kilkuletniej linii trendu, dotąd bardzo dokładnie respektowanej. Cena nie tylko zaczyna ją wyłamywać, ale także pękają poziomy wsparcia wynikające z poprzednich dołków. Coraz bardziej realny staje się spadek ceny w kierunku 1,72. Za takim scenariuszem mogą przemawiać fundamenty czyli przede wszystkim dużo stabilniejsza sytuacja gospodarki Australii. Cały region i Chiny, to ta część świata, która najszybciej radzi sobie z pandemią i notuje najszybsze odbicie gospodarcze. Z drugiej strony mamy Wielką Brytanię z jedną z gorszych sytuacji pandemicznych w Europie.

  • Kolejny lockdown w Wielkiej Brytanii
  • Sytuacja pandemiczna odmienna niż w Australii

Dotąd funt zyskiwał, gdyż wyceniono podpisanie porozumienia z UE. To już jednak za nami i obecnie ciężko znaleźć cokolwiek optymistycznego, po za samym faktem szybszych szczepień niż reszta Europy. Raczej nie zmieni to słabych statystyk i lockdownu, który może potrwać nawet do marca.

Przełamanie kilkuletniej linii trendu

To z kolei przełoży się na słabe odczyty gospodarcze i potencjalną dalszą stymulację Banku Anglii, a więc osłabienie własnej waluty. Taki scenariusz stwarza dobre warunki do spadków na GBP/AUD.

gbpaud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: Webinary XM.COMConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here