Naga MarketsGBP/AUD – najbliższy cel przy 1,84 - analiza dla początkującychCiekawa sytuacja techniczna ma miejsce na parze GBP/AUD. Wykres tygodniowy wskazuje na bardzo czytelny trend wzrostowy i ostatnie spadki zatrzymały się niemal w punkt przy linii trendu. Równie często respektowana była strefa wsparcia przy 1,75. Mocne odbicie wynika jednak z fundamentów, a te są łaskawe dla funta z powodu wznowienia negocjacji z UE nad nową umową handlową. Brexit jeszcze długo pozostanie głównym tematem kształtującym notowania brytyjskiej waluty. Na wykresie najbliższy opór mamy przy 1,84. Możliwe, że posłuży on do zahamowania wzrostów.

  • Ryzyko bezumownego brexitu osłabiło funta
  • Nadzieje na przełom w tej sprawie podbiły notowania

Dlaczego tak miałoby się stać? Wydaje się, że oczekiwana na sukces negocjacyjny są nieco nad wyrost, tym bardziej znając dotychczasowe poczynania brytyjskiego premiera. Można oczekiwać, że strony dogadają się za pięć dwunasta. Jeżeli rzeczywiście nie będzie przełomu, to kurs GBP/AUD się cofnie. Innym czynnikiem temu sprzyjającym mogą być choćby środowe odczyty z Chin czyli wskaźniki nastrojów PMI, które często wspierają australijską walutę.

Zbyt duże nadzieje na przełom w negocjacjach?

Po za tym, z samej Australii płyną dobre informacje o lekkim złagodzeniu restrykcji koronawirusowych. Warto też wspomnieć o analizach lokalnych banków, które wykluczyły ryzyko cięcia stóp przez RBA na przyszłotygodniowym posiedzeniu. Jeżeli więc negocjacje nie przyniosą już teraz przełomu, to może zacząć się gra pod posiedzenie RBA, a taki scenariusz współgrałby z techniką na wykresie tygodniowym.

gbpaud

Przeczytaj również:

Ja na tym instrumencie handluję u brokera XM, który posiada w swojej ofercie jeszcze ponad 300 innych walorów >>

 


Poszerzaj swoją wiedzę na bezpłatnych webinariach prowadzonych przez redaktorów Comparic.pl!
Aktualny harmonogram i zapisy na: [otw_shortcode_button href=”http://clicks.pipaffiliates.com/afs/come.php?id=4192&cid=14684&ctgid=16&atype=1″ size=”small” icon_type=”general foundicon-calendar” icon_position=”left” shape=”radius” color_class=”otw-red” target=”_blank”]Webinary XM.COM[/otw_shortcode_button]Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here