Naga MarketsPierwsza reakcja funta na ogłoszenie przedterminowych wyborów w Wielkiej Brytanii była zrozumiała. To pozytywny sygnał dla waluty, ponieważ 8 czerwca odsuwa w czasie generalne wybory w 2020 roku. Te odbyłyby się w rok po ostatecznym Brexicie – w obecnym przypadku, odbędą się one dopiero w 2022. Wybory w tym roku zwiększają szanse na utrzymanie się przy władzy rządzącej Partii Konserwatywnej. Ale czy na pewno? I jaki wpływ na funta miałaby zmiana rządu? Ten temat w dzisiejszej aktualizacji FxWatcher poruszają analitycy HSBC. 


W ostatnich tygodniach price action na parach z funtem kierowane było właśnie pod scenariusz kontynuacji obecnego stanu rzeczy, tj. pozostająca przy władzy Partia Konserwatywna powoli dąży do porozumienia z Brukselą w sprawie Brexitu. Niemniej jednak, sondaże przedwyborcze zaczęły niebezpiecznie zbliżać do siebie dwóch najważniejszych konkurentów w tych wyborach – wspomnianą już Partię Konserwatywną oraz brytyjską Partię Pracy.

Odbierz darmowy Big Bank Report

Analitycy HSBC, choć z uwagą śledzą kolejne sondaże, wątpią by zmiana brytyjskiego rządu diametralnie wpłynęła na toczące się rozmowy na linii Londyn-Bruksela. Nie wierzymy w to, by te wybory miałyby w znaczący sposób wpłynąć na prawdopodobieństwo ‘hard’ czy ‘soft’ Brexitu – czytamy w dzisiejszym komentarzu.

Skorzystaj z bezpłatnego okresu próbnego FxWatcher i sprawdź co na temat GBP sądzą analitycy JP Morgan, Citi czy Deutsche Bank >>> 

Mimo to, bank prognozuje dalsze osłabianie się funta. Nawet gdy wybory dobiegną już końca, sądzimy, że niedźwiedzia tendencja GBP utrzyma się – przekonują analitycy. Pod kątem politycznym, brytyjska waluta pozostaje pod negatywnym wpływem zaostrzenia tonu rozmów prowadzonych w ramach Artykułu 50. Fundamentalnie, funt tracić będzie na powiększającym się deficycie w handlu zagranicznym oraz prawdopodobnym spowolnieniu dynamiki PKB.

HSBC wierzy, że w tym roku wzrosty GBP już dobiegają końca. Poziom 1,30 ma spore szanse na pozostanie tegorocznym high, natomiast wycena GBP/USD powinna dążyć do okolic 1.20. W przypadku EUR/GBP, analitycy HSBC prognozują osiągnięcie parytetu przed końcem tego roku.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułBezrobocie strefy euro najniższe od 8 lat!
Następny artykułGBPUSD testuje kluczowe wsparcie
Adam Rak redaktor Comparic.pl
Redaktor Comparic.pl. Odpowiedzialny również za dział Wideo Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Z inwestycjami związany od 2011 roku, pierwsze doświadczenia zdobywał na GPW. Forex poznał na pierwszym roku studiów, a od końca 2013 roku jest aktywnym traderem. Jego inwestycje mają charakter typowo spekulacyjny, rzadko utrzymuje otwarte pozycje dłużej niż kilka godzin. Wyznaje zasadę wyższości księgowanych zysków, nad zyskami papierowymi. W handlu wykorzystuje głównie Price Action posiłkując się poziomami Fibonacciego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here