Naga MarketsW wyniku zakończonych 6 lipca 2020 r. aukcji produktu rocznego ciągłego na Platformie GSA i RBP przydzielona została przepustowość na najbliższe lata gazowe, podał Gaz-System. Zarezerwowano przepustowość punktów wejścia i wyjścia na gazociągu jamalskim na rok gazowy 2020/2021 na poziomie bliskim 100% oferowanej mocy tego gazociągu.

Gazociąg jamalski z niemalże pełną przepustowością

Biorący w aukcjach udział uczestnicy rynku mogli po raz pierwszy zarezerwować przepustowość powiązaną połączeń międzysystemowych na granicy Polska – Niemcy oraz nowego wirtualnego punktu na granicy Polska-Ukraina, poinformowano.

Poprzez udział w lipcowych aukcjach organizowanych na Platformie GSA i RBP uczestnicy rynku mogli dokonać rezerwacji przepustowości na zasadach ciągłych w produktach rocznych. W aukcjach udostępniano przepustowość na okres nie dłuższy niż najbliższe 15 lat gazowych. Rezultatem aukcji jest rezerwacja udostępnionej na rok gazowy 2020/2021 przepustowości punktów wejścia i wyjścia na gazociągu jamalskim na poziomie bliskim 100% oferowanej mocy tego gazociągu, wynika z komunikatu.

Zgodnie z wymaganiami kodeksu CAM NC, pozostawione 10% przepustowości połączeń na gazociągu jamalskim – SGT Kondratki oraz SGT Mallnow zostanie zaoferowane uczestnikom rynku w kolejnych procedurach aukcyjnych przewidzianych dla produktów kwartalnych, miesięcznych, dobowych i śróddziennych, podano również.

Te artykuły również Cię zainteresują

“Dużym zainteresowaniem cieszyła się przepustowość połączenia GCP Gaz-System/UA TSO wejście na granicy polsko – ukraińskiej. W tym punkcie zostało zakontraktowane 100% oferowanej przepustowości na rok gazowy 2021/2022, a dla roku gazowego 2020/2021 zarezerwowano ponad 85% wystawionej na aukcji mocy tego punktu” – czytamy w komunikacie.

Aukcje przepustowości przerywanej produktów rocznych odbędą się według kalendarza 20 lipca 2020 r.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here