Naga MarketsGaz-System podpisał z konsorcjum 10 banków umowę kredytową, w ramach której zapewnił swojej grupie kapitałowej zewnętrzne finansowanie do maksymalnej wartości 5,5 mld zł, podała spółka. Środki pozyskane z kredytu zostaną przeznaczone na realizację strategii inwestycyjnej w latach 2020-2025.

Gaz-System podpisał z konsorcjum 10 banków umowę kredytową

“Podpisana w dniu dzisiejszym umowa ma na celu zapewnienie stabilnego źródła finansowania dla realizowanych przez Grupę Gaz-System projektów takich jak m.in. Baltic Pipe i rozbudowa Terminala LNG w Świnoujściu. Uzyskane w umowie kredytowej warunki są potwierdzeniem dobrej sytuacji płynnościowej spółki” – powiedział prezes Gaz-System Tomasz Stępień, cytowany w komunikacie.

W skład konsorcjum banków, z którymi została podpisana umowa, weszły: Bank Gospodarstwa Krajowego, BNP Paribas Bank Polska, Caixa Bank Oddział w Polsce, PKO Bank Polski, Bank Millennium, China Construction Bank (Europe) Oddział w Polsce, Credit Agricole Bank Polska, Alior Bank, mBank, Bank of China (Luxembourg) Oddział w Polsce.

Te artykuły również Cię zainteresują

Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki. Odpowiada za przesył gazu ziemnego oraz zarządza najważniejszymi gazociągami w PolsceConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here