Naga Marketswłączony gazGaz-System przyznał blisko 0,5 mln zł w grantach udzielonych w ramach XI edycji konkursu “Fundusz Naturalnej Energii”, podała spółka.

Finax

W tegorocznej edycji konkursu wpłynęło rekordowe 221 wniosków z prośbą o wsparcie finansowe dla lokalnych inicjatyw ekologicznych. Jury wybrało 48 projektów, którym przyznano dofinansowanie, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
“Jako spółka czujemy się odpowiedzialni za otoczenie przyrodnicze, w którym działamy. Dlatego aktywnie wspieramy lokalne społeczności w inicjatywach na rzecz ochrony środowiska. W tym roku na szczególne wyróżnienia zasłużyły projekty istotne z punktu widzenia edukacji ekologicznej – czyli gra terenowa, mini domki do nauki napędzane energią solarną oraz zajęcia dydaktyczne dot. właściwego i racjonalnego użytkowania wody” – powiedziała rzeczniczka prasowa Gaz-Systemu Iwona Dominiak, cytowana w komunikacie.

Tegoroczna edycja Funduszu Naturalnej Energii koncentrowała się na projektach, których realizacja ma na celu przeciwdziałanie niekorzystnym zmianom klimatu. W szczególności zwracano uwagę na wnioski które poruszały tematykę rozwiązywania problemów niedoboru wody oraz wspierania rozwoju alternatywnych źródeł energii, podano także.

XI edycja Funduszu Naturalnej Energii odbyła się pod patronatem honorowym Ministerstwa Klimatu i Środowiska oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Partnerem społecznym konkursu została Fundacja “Za górami, za lasami”. Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego.

Operator Gazociągów Przesyłowych Gaz-System jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here