Naga MarketsgatehubMamy niepokojące informacje dla internautów i użytkowników kryptowalut. Okazuje się, że hasła i dane osobowe 2,2 miliona userów dwóch popularnych stron internetowych zostały wykradzione i opublikowane w sieci. Sprawa dotyczy m.in. portfela GateHub.

O sprawie pisze Ars Technica, który to portal poinformował, że badacz spraw cyberbezpieczeństwa, Troy Hunt, potwierdził, że wykradzione dane dot. ​​portfela na kryptowaluty, GateHub, i dostawcy botów RuneScape EpicBot.

Portfel kryptowalutowy GateHub – masowy wyciek danych

Według Hunta pierwsza kradzież dot. danych osobowych aż 1,4 miliona kont użytkowników  portfela kryptowalutowego GateHub. Druga około 800 000 kont userów systemu dostawcy bota RuneScape EpicBot.

Skradzione informacje podobno obejmują zarejestrowane adresy e-mail, hasła, klucze uwierzytelniania dwuskładnikowego, frazy mnemoniczne i hashe portfeli. Eksperci z GateHub powiedzieli jednak mediom, że hashe portfeli nie były dostępne i nie mogły być wykradzione.

To nie pierwszy raz, gdy userów Gatehub spotyka takie niebezpieczeństwo. W czerwcu hakerzy okradli około 100 portfeli XRP Ledger, co przełożyło się na prawie 10 milionów dolarów skradzionych funduszy.

Również w czerwcu tego roku Gatehub ostrzegł swoich klientów, że w sieci trwa kampania phishingowa skierowana przeciwko użytkownikom portfeli na kryptowaluty. Według firmy użytkownicy jej portfela otrzymywali sfałszowane wiadomości e-mail z adresów, które wyglądały tak, jakby pochodziły od GateHub: „@gatehub.com” i „@gatehub.net”. W ten podstępny sposób naiwni użytkownicy tracili swoje środki – klikając w fałszywe linki.

Ponoć portal Cointelegraph skontaktował się z platformą w sprawie najnowszego incydentu, ale nie otrzymał jeszcze odpowiedzi w tej sprawie.

Ataki na krypto-inwestorów

Choć technologia dot. kryptowalut staje się coraz to bardziej bezpieczna, hakerzy stali się też zdecydowanie bardziej kreatywni w kwestii hacków i prób kradzieży cyfrowych walut.

Jednym z bardziej katastrofalnych hacków w ostatnich latach dot. rynku wydobywczego bitcoina (BTC) – NiceHash. Haker ukradł około 4700 bitcoinów o wartości około 64 milionów dolarów w czasie hackowania w grudniu 2017 r. Platforma nazwała naruszenie bezpieczeństwa “wysoce wykwalifikowanym i zorganizowanym atakiem przeprowadzonym przy użyciu wyrafinowanej inżynierii społecznej”. Chcąc inwestować w bitcoiny każdy powinien zapoznać się z zasadami bezpieczeństwa w sieci.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here