Naga MarketsKryptowalutyGate.io, jedna z mniejszych giełd kryptowalut na rynku, oferująca raczej niszowe coiny i tokeny, ogranicza teraz część swojej oferty dla klientów z USA. Datą graniczną dla handlu tymi e-aktywami jest dzień 30 czerwca. Amerykańscy inwestorzy są proszeni o jak najszybsze przeniesienie środków na swoje portfele lub inne platformy.

Lista aktywów, którymi nie będą od teraz mogli handlować Amerykanie, obejmuje wiodące kryptowaluty i tokeny, takie jak XRP czy EOS. Powodem kontrowersyjnej decyzji firmy jest to, że aktywa cyfrowe, które gwarantują formę dywidendy, można uznać za papiery wartościowe. Oznacza to, że np. NEO i GAS są obecnie zakazane dla inwestorów z USA. Dotyka to także Ontology (ONT) i ONG.

Te artykuły również Cię zainteresują
Tokeny nie dla Amerykanów!

To nie wszystko. QTUM, WAVEX i NEM (XEM) są również niedostępne dla handlowców ze Stanów Zjednoczonych, chociaż są to po prostu zwykłe tokeny. Mimo to Gate.io zdecydowało się zabezpieczyć pod każdym względem.

Nabywcy zamieszkujący USA również zostali pozbawieni dostępu do niektórych tokenów z ICO. Np. XTZ, który to token też miał niepewny status prawny.

TRON (TRX) był z kolei największą niespodzianką. Także Bytecoin, CNYX, Decred (DCR) i inne tego typu aktywa zostały dodane do listy.

Dziwna decyzja w fazie hossy

Usunięcie aktywów dla nabywców z USA ma miejsce akurat w czasie, gdy inwestycje oparte na bitcoinie (BTC) i innych kryptowalutach okazały się ponownie hitami. Podczas szczytu hossy w 2017 r. większość tego typu aktywów była dostępna dla obywateli Stanów Zjednoczonych. Wraz ze wzrostem presji ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), nabywcom z USA ogranicza się dostęp do tej maści inwestycji.

Niedawno także inne platformy – Bittrex i Poloniex – ograniczyły swoją ofertę kryptowalut i tokenów dla amerykańskich nabywców. Prawie wszystkie tokeny oferujące rodzaj dywidendy, nagrody lub mające niepewny ogólny status prawny mogą zostać uznane za papiery wartościowe. Rygorystyczne stanowisko amerykańskiego SEC, jak widać, przynosi efekty, które niekoniecznie spodobają się podatnikom.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here