Naga MarketsJeden z byłych doradców prezydenta Trumpa opowiada się za blockchainem, ale nie jest przekonany do bitcoina, a zatem znalazł się w obozie “Blockchain tak, ale nie bitcoin”.

Gary Cohn, który kierował Krajową Radą Gospodarczą w Trump przed swoją rezygnacją w zeszłym miesiącu, powiedział dla CNBC, że wierzy w obietnicę technologii blockchain.

Bankier inwestycyjny z wieloletnim stażem, który przed wstąpieniem do Białego Domu pełnił funkcję prezesa i dyrektora ds. Bankowości inwestycyjnej Goldman Sachs, powiedział, że spodziewa się, iż świat ostatecznie przyjmie globalną kryptowalutę – jednak nie będzie nią bitcoin.

Argumentował, że bitcoin jest zbyt skomplikowany do zrozumienia dla przeciętnego człowieka i przewidział, że kryptowaluta globalnego świata nie będzie gwarantowana przez górnictwo, proces, który jest energochłonny i – słusznie lub niesłusznie – często krytykowany przez obrońców środowiska.


Już teraz skorzystaj z serii darmowych materiałów edukacyjnych i dołącz do Strefy eLearn portalu Comparic.pl!

Cohn powiedział:
“Sądzę, że w pewnym momencie będziemy mieć globalną kryptowalutę, gdzie świat ją zrozumie i nie będzie ona bazować na kosztach wydobycia, koszcie energii elektrycznej lub tego typu rzeczach.”

“To będzie łatwiejsza do zrozumienia kryptowaluta” – dodał. “Prawdopodobnie będzie za tym kryć się technologia blockchain, jedna łatwiej będzie ją zrozumieć, to jak jest tworzona  i jak ludzie mogą z niej korzystać.”tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here