Naga MarketsSpadki zapoczątkowane w piątek udało się wczoraj zatrzymać i po trzech słabszych sesjach na GPW powróciły wzrosty. Indeks WIG zyskał 0.38% i zakończył dzień na sesyjnych maksimach. Przegląd zachowania się indeksów zacznijmy od WIG30, który jeszcze godzinę przed końcem środowej sesji był pod kreską, ale dzięki próbie obrony wtorkowych minimów na rynkach amerykańskich i wręcz euforycznej reakcji na te wydarzenia rynków w Europie Zachodniej WIG30 ostatecznie zyskał 0.44%. Po zakończeniu sesji w Europie indeks S&P500 spadł poniżej poziomów wtorkowego zamknięcia, więc próba okazała się nieskuteczna.

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Niestety porównując to osiągnięcie WIG30 z wynikiem niemieckiego DAX, który wzrósł o 2.65% nie mamy za co pochwalić giełdy w Warszawie.
Najsilniejszą spółką w gronie blue chips było JSW, które po serii bardzo słabych sesji dziś wyraźnie się odbiło i wzrosło o ponad 7%, meldując się równocześnie tuż pod okrągłym poziomem 20 zł.

Te artykuły również Cię zainteresują
JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znajdował się BORYSZEW ze spadkiem przekraczającym 3%. Jest tu jednak jeszcze pole do spokojnej realizacji zysków. Optymizm z końcówki sesji udzielił się też średnim i małym spółkom. W mniejszym stopniu zyskał MWIG40 (wzrost o 0.11%). Wśród jego komponentów bardzo dobrą sesję zaliczyło FORTE, które zyskało ponad 4% i równocześnie znalazło się na poziomie najwyższym w historii.

FORTE - wykres dzienny
FORTE – wykres dzienny

Kolejną słabą sesję miał za to TVN, który spadkiem przekraczającym 3% oddał już prawie całość wcześniejszych wzrostów. Jeśli byki chcą potwierdzić aktualność ostatniego wybicia nie mają już za wiele bezpiecznej przestrzeni.

Przechodząc do SWIG80, który dzięki świetnemu fixingowi zyskał 0.53% nie sposób nie zauważyć wzrostu o ponad 21%! Oczywiście chodzi o spółkę CORMAY. Warto powiedzieć, że wzrostowi towarzyszył duży obrót, a styl prowadzenia dzisiejszego handlu wyglądał bardzo dobrze. W związku z tym jest to na pewno temat do obserwacji.

Warto też zwrócić uwagę na STALEXPORT, który zakończył dzień 9% powyżej wczorajszego poziomu. Natomiast najsłabiej w gronie indeksu małych spółek spisały się ASBIS i ZAMET, z spadkami odpowiednio 8.5 oraz 4 procent.

ZAMET - wykres dzienny
ZAMET – wykres dzienny

Na wyróżnienie po dzisiejszej sesji zasługuje również SFINKS z wzrostem przekraczającym 8%. Warto też zauważyć, że układ na jego wykresie może sygnalizować koniec korekty.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda amerykańska prognozy | theppro | wartość złotego | kurs kryptowalut | notowania akcji pgnig | dax wykres |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here