Naga MarketsPo poniedziałkowym tąpnięciu na światowych rynkach doszło do odbicia. Działo się tak przynajmniej na rynkach europejskich, gdzie np. niemiecki DAX zyskał 4,97%. Węgierski BUX rósł 2,94%. Na wartości za to w dalszym ciągu mocno tracił parkiet w Chinach. Kłopotów nie uniknęła również giełda w Japonii. Na tle rynków europejskich GPW radziła sobie dość przeciętnie. WIG20 zyskał tylko 0,69%. W przypadku kontraktów terminowych odpowiada to wartości 7 punktów.

Złotówka uległa nieznacznemu osłabieniu. Było to dobrze widoczne na parze USDPLN, która przed godziną 20 handlowana była na poziomie zbliżonym do 3,71. Trzeci dzień z rzędu na wartości traciły polskie obligacje skarbowe. Rentowność 10-cio latek wzrosła do poziomu blisko 3%.

O godzinie 10 opublikowano dane o stopie bezrobocia za lipiec. Odczyt na poziomie 10,1% był w pełni zgodny z oczekiwaniami analityków.

Wśród komponentów WIG20 po poniedziałkowym tąpnięciu najmocniej drożał EUROCASH. Wzrost o 7,29% prawie w całości zredukował wczorajszą przecenę. Dobrą sesję ma za sobą też ENEA, której wartość wzrosła o 3,93%

ENERGA - wykres dzienny
ENERGA – wykres dzienny

W dalszym ciągu pod presją znajdowały się walory BOGDANKI, które po poniedziałkowej przecenie o blisko 30% dziś straciły kolejne 5,67%. Sporo straciła również ENERGA oddając 3,35%. Wczorajszy spadek oznacza zanegowanie pozytywnych sygnałów jakie można było wyciągnąć po poniedziałkowej sesji.

Lekkie wzrosty widzieliśmy obserwując spółki o średniej wielkości na GPW. MWIG40 zyskał 1,27%, a najmocniejszym jego komponentem był CD PROJEKT, który po wzroście o 6,85% prawie w całości odrobił wczorajsze straty. Nieźle spisał się też rosnący o 6,49% GETIN NOBLE BANK. Tym samym byki doprowadziły do obrony wsparcia wyznaczonego na poziomie dołka z pierwszej połowy miesiąca. Jeśli globalna sytuacja ulegnie poprawie ten przedstawiciel sektora bankowego jest według mnie kandydatem do większego odbicia.

GETIN NOBLE BANK - wykres dzienny
GETIN NOBLE BANK – wykres dzienny

Również wśród MWIG40 najsłabszą spółką był przedstawiciel branży górniczej. JSW straciło 4,64% i znalazło się na nowych historycznych minimach. Nie najlepszą sesję ma za sobą też ING BANK ŚLĄSKI, który stracił 3,63%.

Odreagowaniu uległy też spółki o małej kapitalizacji. SWIG80 zyskał 1,94%, ale tylko w części odrobił wczorajsze spadki. Najmocniejszym komponentem indeksu była KOFOLA, która po wzroście o 18,09% znalazła się w bezpośrednim sąsiedztwie niedawnego maksimum. Dobry dzień mają za sobą też akcjonariusze CI GAMES, którego akcje zdrożały o 8,82%. W tym przypadku dzisiejsza sesja może kończyć korektę ostatnich wzrostów.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory LCC, które spadając o 3,85% kontynuowały przecenę. Mocno tracił też ALTUS, który oddał 3,38%.

Podczas wczorajszej sesji:

  • Rosło 225 spółek
  • Traciły 144 spółki
  • Pozostało bez zmian 56 spółek

banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here