Naga MarketsOstatnia sesja miesiąca i kwartału na GPW przebiegła dość spokojnie. Potwierdza to jej wynik. WIG20 stracił symboliczne 0,02%.
O godzinie 14 poznaliśmy kilka danych makro z polskiej gospodarki. M.in. bilans obrotów bieżących, który wyniósł -1,97 mld euro wobec -1,78 mld euro poprzednio. Nie były to jednak dane, które mogłyby wpłynąć na GPW.
Najmocniejszą spółką blue chips był dziś przedstawiciel sektora bankowego. PKOBP zdrożał 1,34% względem poziomu z wczorajszego zamknięcia. Na tym pozytywne wyróżnienia zakończę, ponieważ wśród WIG20 nie można znaleźć więcej spółek z wzrostem przekraczającym 1 procent.
Zdecydowanie łatwiej jest z tymi tracącymi. Najmocniej potaniał dziś SYNTHOS, przeceniony o 2,87%. Walor utknął w ponad miesięcznej konsolidacji, a dzisiejszy spadek wcale nie przybliżył nas do jej opuszczenia.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Inną spółką spadającą we wtorek był ALIOR, który oddał 1,94% swojej wartości. W tym przypadku mamy jednak od połowy marca z dobrą kondycją byków. Kolejną sesję tracił też TAURON. W przypadku tego waloru mamy przecenę o 1,78% i nowe minima ruchu spadkowego.
MWIG40 dzięki udanemu fixingowi znalazł się na koniec sesji nad kreską o 0,06%. Jutro przekonamy się czy był to wystrzał, który na otwarciu trzeba będzie oddać.
Ponownie najmocniejszym składnikiem indeksu średnich spółek na GPW było GTC. Dzisiejszy wzrost o 2,18% potwierdza wczorajszą bardzo dobrą kondycję spółki. Innym dobrze radzącym sobie komponentem indeksu był dziś GETIN NOBLE BANK, zyskując 1,81%. Niestety jest to tylko konsolidacja w rejonie minimów obecnego ruchu spadkowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Najsłabszą spółką MWIG40 było dziś JSW, które oddało 3,41% i poważnie zbliżyło się do historycznego minimum z grudnia ubiegłego roku. Po wczorajszym wzroście tracił też ukraiński KERNEL. Walor został przeceniony o 2,3%, a perspektywa wyjścia na nowe maksima oddaliła się w czasie.
Najsłabiej na GPW wypadły dziś małe spółki. SWIG80 stracił 0,2%. Ruch ten nie zmienia nic w sytuacji technicznej indeksu, który pozostaje od blisko miesiąca wewnątrz konsolidacji przy maksimach obecnej hossy.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Najmocniejszym komponentem SWIG80 był dziś POLNORD rosnąc o 3,02%. Od dołka z przełomu roku spółka pozostaje w silnym ruchu w górę. Dobrze spisywał się też COMP drożejąc o 2,85%. Z spółki wczoraj po sesji dotarła informacja o zawarciu znaczącej umowy. Fakt ten może być powodem dzisiejszej zwyżki. Warto przy tym zaznaczyć, że walor opuścił w ten sposób miesięczny obszar zmienności.

COMP - wykres dzienny
COMP – wykres dzienny

Najsłabszą spółką wchodzącą w skład SWIG80 był niedawny debiutant w indeksie. INVESTMENT FRIENDS stracił dziś 5,43%. Kolejną słabą sesję miał też ASBIS tracąc 4,9%. Sytuacja techniczna waloru wygląda w tym przypadku coraz słabiej.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here