Naga MarketsWarszawska giełda na dobre weszła w fazę korekty. Podobnie jak to było wczoraj, poziomy maksymalne na GPW osiągnięte zostały w pierwszej fazie handlu, a kolejne godziny to już proces osuwania się indeksów na coraz to niższe poziomy. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 3 punkty i dzień zakończyły tylko minimalnie powyżej poziomu 2500 punktów. Złotówka drugi dzień z rzędu mocno traciła w stosunku do amerykańskiego dolara. Kurs USDPLN po godzinie 17 przekroczył nawet poziom 3,65. Po informacjach z ECB o możliwym zwiększeniu QE oraz potencjalnej obniżce stopy depozytowej drożały obligacje. Skorzystały na tym także polskie papiery dłużne, których rentowność spadła do 2,8%.

O godzinie 14 GUS podał dane o zatrudnieniu oraz o przeciętnym wynagrodzeniu. Wynagrodzenia w kwietniu rosły o 3,7% r/r. Natomiast zatrudnienie wzrosło o 1,1% r/r. Odczyty te były bardzo bliskie tego, czego spodziewał się rynek.

WIG20 stracił dziś symboliczne 0,01%, a jego najmocniejszym komponentem był PKN ORLEN, który po wyjściu na nowe maksima hossy zyskał 5,24%. Dobrze poradziła sobie także ENEA, która zyskała 1,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKN ORLEN - wykres dzienny
PKN ORLEN – wykres dzienny

Spółką, która stanowiła przeciwwagę dla PKN ORLEN był ALIOR BANK. Po mocnych wzrostach z ostatnich tygodni przyszedł tu czas na korektę. Przecena sięgnęła 4,1%. Spadały również walory PGE, które straciły 1,66%.

MWIG40 został przeceniony o 0,4%. Bykom na pocieszenie może pozostać w tym przypadku fakt, że wskaźnik utrzymał się powyżej piątkowego minimum. Najmocniejszym jego komponentem było JSW, które zdrożało o 3,88%. Do baczniejszego przyglądania się zachęcają walory TVN, które zdrożały dziś o 3,69%. Dobry dzień mają za sobą też akcjonariusze LOTOSU, który zdrożał o 3,36%.

LOTOS - wykres dzienny
LOTOS – wykres dzienny

Do najsłabszych przedstawicieli spółek o średniej kapitalizacji należał dziś CD PROJEKT, który został przeceniony o 6,4%. W dniu premiery Wiedźmina 3 idealnie sprawdziło się stare giełdowe przysłowie – „Kupuj plotki, sprzedaj fakty”. Po wczorajszym przełamaniu wsparcia spadki kontynuowało HAWE, które oddało 5,41% swojej wartości.

SWIG80 był najbardziej tracącym z głównych warszawskich indeksów. Wśród małych spółek przecena przybrała na sile i osiągnęła dziś 0,75%. Nie przeszkodziło to w wzrostach kilku komponentom SWIG80. Najmocniejsze z nich było ACE, które zdrożało o 6,13% i kontynuuje ruch w górę. Po ostatnich spadkach dobrze spisało się też GRAJEWO, którego wartość wzrosła o 4,49%.

GRAJEWO - wykres dzienny
GRAJEWO – wykres dzienny

Kolejny dzień mocno traciła LUBAWA. Do wczorajszej przeceny o 10% dziś dorzucono 7,14% przeceny, a w ciągu dwóch dni spadki osiągnęły już ponad 16%. Ostatnie dni są też nienajlepsze dla akcjonariuszy PELION, który dziś stracił 6,56%.

PELION - wykres dzienny
PELION – wykres dzienny

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 163 spółek
• Traciło 205 spółek
• Pozostało bez zmian 58 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: co to jest płatność blik | kurs pkn orlen | kurs nasdaq | giełda lotos | wykresy kryptowalut | pkn orlen forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here