Naga MarketsPowrót na GPW większego kapitału nie zmienił diametralnie układu sił. Do wczorajszej sporej przeceny dziś zostało dorzucone jeszcze kilka punktów. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 12 punktów. Spadki nie były jedynie problemem warszawskiego parkietu. Traciły giełdy w prawie całej Europie. Niemiecki DAX spadł o 1,61%. Wyraźnie traciła też złotówka. Po godzinie 18 kurs USDPLN był na poziomie 3,81. Mocno taniały też obligacje, a rentowność 10-cio latek zbliżyła się do 3%.

O godzinie 10 poznaliśmy zgodne z oczekiwaniami dane z krajowego rynku pracy. Stopa bezrobocia w kwietniu wyniosła 11,2%.

WIG20 stracił dziś 0,98% i wygląda coraz słabiej. Najmocniejszym przedstawicielem blue chips był PGNIG, który rosnąc o 2,93% wyraźnie zbliżył się do niedawnych szczytów. Po wczorajszej słabszej sesji otrząsnął się też PKN ORLEN drożejąc dziś o 1,49%.

Te artykuły również Cię zainteresują
PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Liderem przeceny pozostawał PKO BP, który oddał 2,76% swojej wartości i zmierza w kierunku minimów z początku marca. Wyraźne spadki towarzyszyły też akcjom PEKAO. Bank został przeceniony o 2,19%.

MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Jeszcze słabiej spisał się MWIG40, który stracił 1,21%. Najbliższym wsparciem dla indeksu spółek o średniej kapitalizacji może być szczyt z połowy marca. Wśród przedstawicieli indeksu najmocniejszą spółką był MEDICALG, który zdrożał o 1,75%. Po wczorajszej przecenie odreagowanie ma za sobą GTC, którego wartość wzrosła o 1,72%.

MEDICALG - wykres dzienny
MEDICALG – wykres dzienny

Zdecydowanie więcej było przedstawicieli spółek o średniej kapitalizacji, które traciły na wartości. W ich gronie najmocniej wyróżniał się STALPRODUKT, który spadał 9,09%. Walor już od kilku dni miał problem z kontynuacją ruchu w górę, co zachęcało do takiej kontry w przeciwnym kierunku. Sporo straciła też GRUPA AZOTY przeceniona o 4,34%. W przypadku tej spółki korekta wyraźnie nabrała impetu.

GRUPA AZOTY - wykres dzienny
GRUPA AZOTY – wykres dzienny

Najmocniejszym z głównych indeksów na GPW był SWIG80, który dzień zakończył wzrostem o 0,1%. Dobrą sesję a za sobą CORMAY drożejący o 11,56%. Warto zwrócić uwagę jednak, że wynik ten mógł być jeszcze znacznie lepszy. Na nowe maksima ruchu wzrostowego wyszedł ELEMENTAL HOLDING, którego wartość wzrosła o 7,65%.

MABION - wykres dzienny
MABION – wykres dzienny

Piątą z rzędu słabą sesję ma za sobą MABION, który stracił 3,65%. Od początku ruchu przecena osiągnęła już 16%. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze zakładów odzieżowych BYTOM, które zostały przecenione o 3,36%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 140 spółek
• Traciło 188 spółek
• Pozostało bez zmian 84 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: orlen cena akcji | akcje pgnig forum | kryptowaluty notowania | kur euro | prognozy bitcoin | kurs jsw |

 Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here