Naga MarketsDzisiejsza sesja na warszawskiej GPW na pewno nie przejdzie do historii. Zmienność w przypadku WIG20 była niewielka, a ostateczna zmiana w postaci wzrostu o 0,17% tylko potwierdza wszystko, co napisałem do tej pory. Pierwsza faza handlu stała pod znakiem odrabiania strat z wczorajszego fixingu. Po osiągnięciu nowych maksimów obecnego ruchu byki odpuściły i przez resztę dnia mieliśmy stopniowe osuwanie się w kierunku poziomu odniesienia.

Z ciekawych informacji o stanie polskiej gospodarki wyróżniłbym komunikat, który napłynął z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej o stopie bezrobocia w marcu, która wyniosła 11,7%. Oznacza to spadek o 0,3% w stosunku do lutego oraz o 1,8% w porównaniu z marcem 2014. Nie jest to oczywiście informacja, która byłaby w stanie wpłynąć na zachowanie się GPW.

Najmocniejszym komponentem WIG20 był dziś BZWBK, który zdrożał o 2,67%. Z spółki napłynęło dziś kilka informacji m.in. o rekomendacja zarządu o niewypłacaniu dywidendy. Dobrą sesję ma za sobą PGNIG rosnący o 2,5%. W tym przypadku na zachowanie się kursu wpływ mogły mieć podniesione rekomendacje (m.in. DM BOŚ podniósł cenę docelową do 6,15 zł).

Te artykuły również Cię zainteresują

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Do outsiderów dzisiejszej sesji na GPW należało, mocno wczoraj rosnące LPP. Dzisiejszy spadek o 1,84% w dużej części redukuje wczorajsze wzrosty. Słaby dzień ma też za sobą TAURON walczący na linii szyi podwójnego dna. Ostateczny spadek o 1,06% oddalił perspektywę wybicia w górę.
Pozytywnie zaskoczył dziś MWIG40 zakrywając cały wczorajszy górny cień. Może to być pierwszy sygnał powrotu popytu do gry w tym segmencie spółek. Na szczególną uwagę wśród jego komponentów zasługują dwa banki. GETIN NOBLE BANK zyskał 7,69%. Niestety na razie wygląda to jedynie na odreagowanie kilku słabych sesji z ostatnich tygodni. Drugim dobrze spisującym się dziś przedstawicielem sektora finansowego był MILLENNIUM, który zdrożał o 4,04%.

MILLENNIUM - wykres dzienny
MILLENNIUM – wykres dzienny

Wśród najsłabszych spółek MWIG40 przewodziło JSW, którego inwestorzy przecenili o 4,77%. Tak mocna przecena w sposób znaczący przybliżyła spółkę do historycznych minimów. Słabą sesję miała też NEUCA, która oddała 3,02% swojej wartości.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Indeks SWIG80 zyskał dziś symbolicznie 0, 19%, co nie zmieniło w sposób znaczący jego sytuacji technicznej. Wśród jego komponentów na uwagę zasłużyły dwie spółki. Na pierwszym miejscu wymienię ŚNIEŻKĘ, która zdrożała o 7,54% i wyszła na nowe maksima aktualnego ruchu wzrostowego. Dobrze radziła sobie też ASTARTA rosnąc o 7,2%. Spółka zmieniła tutaj tendencję z ostatnich tygodni i długoterminowo może być to ciekawa okazja transakcyjna.

ASTARTA - wykres dzienny
ASTARTA – wykres dzienny

Negatywnie z małych spółek wyróżnił się dziś CORMAY tracąc 6,6%. Spółka od szczytu w połowie marca znajduje się w korekcie. Nienajlepszy dzień mają za sobą też akcjonariusze GRAJEWA, którzy stracili 4,96%. Spółka od września 2014 znajduje się w trendzie spadkowym, który właśnie przybrał na sile.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here