Naga MarketsDopiero dziś, przed szczytem przywódców strefy Euro w sprawie Grecji, doczekaliśmy się większych atrakcji na giełdowych rynkach. Spadki przybierały na sile kiedy pojawiały się komentarze, że rząd Grecji nie przygotował nowej propozycji dla wierzycieli. GPW w Warszawie wyglądała podobnie słabo jak np. niemiecki DAX, który stracił 1,96%. Traciła też giełda w Budapeszcie. BUX zamknął się 1,62% poniżej poziomu odniesienia. Kontrakty terminowe na WIG20 spadły o 60 punktów.

NBP o godzinie 14 podał informację o poziomie rezerw walutowych, które wyniosły 93,4 mld euro i spadły o 0,5% wobec poziomu z poprzedniego miesiąca.

Polski złoty osłabiał się zarówno wobec euro jak i dolara amerykańskiego. O godzinie 19 kurs USDPLN był bliski poziomu 3,85. Drożały za to obligacje skarbowe. Rentowność 10-cio latek spadła do poziomu 3,14%. Widać, że problemy w Grecji nie mają już dużego przełożenia na wycenę polskiego długu.

WIG20 - wykres dzienny
WIG20 – wykres dzienny

WIG20 po stopniowych i systematycznych spadkach stracił 2,35%. Warto przy tym zauważyć, że indeks największych spółek notowanych przy ulicy Książęcej spadł poniżej minimów z stycznia tego roku. Wśród komponentów WIG20 tylko jedna spółka znalazła się na plusie. PGNIG wzrósł o 2,74%.

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Pozostałe 19 warszawskich blue chips dzień zakończyło poniżej poziomu z wczoraj. Po poniedziałkowych wzrostach najsłabszą spółką w wtorek była BOGDANKA przeceniona o 5,55%. Ten jeden z liderów rynku produkcji węgla spadł poniżej poziomu minimów z wczoraj, które były najbliższym poziomem wsparcia. Bardzo słaby dzień mają za sobą akcjonariusze CYFROWEGO POLSATU. Jego wartość spadła o 5,15%. Mocno tracił też BZWBK. Ten przedstawiciel sektora bankowego stracił 5,1% i znalazł się na poziomach najniższych od połowy 2013.

Przecenie uległy też spółki o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 stracił 1,44% i ponownie (tym razem już w cenach zamknięcia) znalazł się poniżej 3600 punktów. Na tle indeksu pozytywnie wyróżniał się ukraiński KERNEL, który zdrożał o 1,31%. Spółka znajduje się obecnie przy górnym ograniczeniu ostatniego zakresu zmienności. Dobrze zachowywał się również AMREST rosnący dziś o 1,16%.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Bardzo silne spadki towarzyszyły dziś akcjom GETIN NOBLE BANK. Spółka straciła 9,52% i znalazła się na nowych minimach trendu spadkowego. Wczorajszych wzrostów nie utrzymało też JSW. Spadki sięgnęły 6,64%.

Na wartości traciły również komponenty SWIG80. Indeks zrzeszający małe spółki na GPW stracił 0,41%. Najmocniejszą spółką wchodzącą w jego skład była ASTARTA, która zdrożała o 6,87%. Po ostatnich spadkach mocno odbił się FARMACOL drożejący o 5,2%.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Presji podaży mocniej uległ dziś CI GAMES przeceniony o 7,58%. Spółka w ten sposób kontynuuje korektę bardzo silnych wzrostów zapoczątkowanych w połowie maja. Na wartości tracił również CORMAY. Jego wartość spadła równo o 5%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 129 spółek
• Traciło 218 spółek
• Pozostało bez zmian 60 spółektokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here