Naga MarketsWtorek na GPW rozpoczął się bardzo dobrze dla byków. WIG20 znalazł się na poziomach najwyższych w obecnym ruchu wzrostowym, a kontrakty terminowe na główny warszawski indeks przekroczyły na chwilę poziom 2500 punktów. Niestety na tym możliwości kupujących zostały wyczerpane, a dalsza część sesji przynosiła coraz większe rozczarowanie.

Nie było na dzisiaj też zaplanowanych żadnych danych makroekonomicznych, które byłyby w stanie odwrócić losy handlu. W dalszym ciągu mocna pozostawała krajowa waluta, a kurs EURPLN zszedł w pewnym momencie notowań poniżej poziomu 3,97.

Ostatecznie WIG20 uratował minimalny wzrost o 0,17%, jednak myślę, że wszyscy oczekujący kontynuacji ruchu na północ będą chcieli jak najszybciej zapomnieć o wtorkowej sesji.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najmocniejszym komponentem indeksu blue chips był drożejący o 2,5% PGNIG. Walor osiągnął na zamknięciu cenę 6,15 zł – co jest nowym maksimum obecnego ruchu wzrostowego. Inwestorom spodobały się informacje ze spółki o sprzedaży w pierwszym kwartale 2015 roku 7,6 mld m3 gazu wobec 4,88 mld m3 rok wcześniej. Wzrosła też sprzedaż ropy naftowej.

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Dobrą sesję mają za sobą akcjonariusze ALIOR BANKU, który zdrożał o 2,37%. Warto przy tym zaznaczyć, że cena znalazła się powyżej maksimów z września ubiegłego roku oraz stycznia tego roku. Jest to oczywiście pozytywny sygnał dla wszystkich mających akcje banku.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Najsłabszą spółką WIG20 był dziś KGHM, przeceniony o 1,56%. Miedziowemu gigantowi mocno szkodzi tracąca na wartości w ostatnich dniach miedź. Słabo spisał się też CYFROWY POLSAT, który oddał 1,34% swojej wartości.

MWIG40 był dziś jedynym z głównych indeksów GPW tracącym na wartości. Ostatecznie wartość wskaźnika obrazującego zachowanie się cen spółek średnich spadła o 0,35%. Warto wspomnieć, że przez chwilę indeks znajdował się na poziomach najwyższych podczas trwającej hossy.

Najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW był ORBIS drożejący o 3,43%. Spółka przypieczętowała w ten sposób wyjście na nowe maksima obecnego ruchu wzrostowego. Procentowo dobry wynik widnieje też przy JSW jednak zerkając na zachowanie się ceny na przeciągu całego dnia zobaczymy, że w okolicach godziny 10 byki miały znacznie wyższy dorobek po którym pozostał spory górny cień na wykresie dziennym. Ostatecznie spółka zyskała 2,81%.

Drugą z rzędu słabą sesję zaliczył BUDIMEX, który został przeceniony o 3,65%. Cena znalazła się w ten sposób na górnym ograniczeniu ostatniego obszaru zmienności. Jeśli kurs w tym momencie zacznie się bronić to ostatnie dwie sesje będzie można potraktować jako ruch powrotny. Wśród komponentów MWIG40 nie zachwyciło też FORTE tracące 2,25% swojej wartości.

Indeks spółek o małej kapitalizacji na GPW zyskał dziś 0,2% przedłużając w ten sposób o kolejny dzień konsolidację w rejonie maksimów ostatniego wzrostu.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Wśród jego komponentów rewelacyjnie spisała się AGORA, która wybiła się powyżej ostatnich maksimów. W efekcie powstałego technicznego sygnału kupna znacznie zwiększył się popyt na akcje spółki. Ostatecznie wzrost osiągnął 10,48%.

AGORA - wykres dzienny
AGORA – wykres dzienny

Dobry dzień ma za sobą też GRAJEWO, którego wartość wzrosła o 4,58%. Mocno zachowywała się też DĘBICA, drożejąc o 4,28%.
Najsłabszym komponentem SWIG80 był MSX RESOURCES przeceniony o 4,85%. Przy minimalnych obrotach mocno straciła też KOGENERACJA. Ostatecznie spadek w tym przypadku osiągnął 3,98%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 180 spółek
• Traciło 178 spółek
• Pozostały bez zmian 72 spółki

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones notowania | notowanie dolara | kursy kryptowalut | kryptowaluty | prognoza usd | kurs kryptowalut |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here