Naga MarketsWtorek na GPW nie przyniósł większych atrakcji. Przynajmniej, jeśli myślimy o segmencie blue chips. Indeks największych spółek zatrzymał się przy maksimach ruchu z ubiegłego tygodnia. Takie wygaszenie aktywności w tym miejscu z czasem zacznie wspierać kupujących, którzy będą mogli myśleć o kolejnym ruchu na północ.
Spoglądając na dane makro z dzisiejszego dnia mieliśmy odczyt stopy bezrobocia za luty. Nie był on jednak zaskoczeniem dla uczestników rynku i wyniósł 12 %.
Z innych ciekawych informacji, które miały wpływ na dzisiejszy handel był popołudniowy komunikat KNF. Podano w nim, że nadzór wystosuje do banków indywidualne zalecania o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2014 rok. Ma ono dotyczyć banków szczególnie narażonych na ryzyka związane z portfelem kredytów walutowych. Komunikat miał natychmiastowe przełożenie na zachowanie się spółek sektora bankowego, a indeks WIG-Banki stracił 1,24%.
Wracając już do WIG20, który mimo sporego udziału sektora finansowego dzień zakończył spadając tylko symbolicznie o 0,09%, trzeba zwrócić uwagę na sektor energetyczny. Pierwsze skrzypce należały dziś do PGE, które urosło o 1,95%. Bardzo dobrze zachowały się też walory ENERGI, drożejąc o 1,63%. Daleko w tyle nie pozostała także ENEA z wzrostem o 1,44%.

PGE - wykres dzienny
PGE – wykres dzienny

Pisząc o spółkach, które dziś traciły nie sposób nie zauważyć, że na sześć najgorszych spółek w WIG20, pięć to przedstawiciele sektora finansowego. Najmniej przeceniony został PEKAO (-1%), a najwięcej PKOBP (-1,64%). Najsłabszą spółką WIG20 było LPP, które straciło 2%. W tym przypadku mieliśmy do czynienia z kilkoma sesjami mocnego wzrostu i taki spadek nie może dziwić.
Indeks spółek średnich stracił dziś 0,67%. Słabsze zachowanie w tym przypadku przestaje już wyglądać tak bezpiecznie jak jeszcze kilka dni temu. W czwartek doszło do wyjścia w górę z budowanej konsolidacji, a po dzisiejszym dniu z powrotem znajdujemy się w rejonie jej górnego ograniczenia. Byki mogą tu mieć nadzieję, że to jedynie ruch powrotny i uda się z tego podnieść bez większych konsekwencji. Warto jednak zwrócić uwagę, że na wykresie nie ma już miejsca do spadków jeśli ma obyć się bez istotniejszych problemów.

Te artykuły również Cię zainteresują
MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Jedynym walorem należącym do MWIG40 zasługującącym na wyróżnienie po wtorkowej sesji jest BORYSZEW. Ze spółki napłynęły dziś pozytywne informacje m.in. o tym, że zarząd spółki chce zacząć regularnie dzielić się wypracowanym zyskiem z akcjonariuszami.
Najsłabszą spółką indeksu był za to INTEGER. Może to być reakcja na wczorajsze pozytywne komunikaty z Poczty Polskiej, czyli od bezpośredniego konkurenta spółki. Dzisiejszy spadek o 8,27% wygląda na wykresie dość okazale. Innym mocno tracącym komponentem MWIG40 był GETIN NOBLE BANK, który został przeceniony o 5,85%. Ruch ten spowodował wyłamanie się dołem z blisko dwumiesięcznej konsolidacji.

GETIN NOBLE BANK - wykres dzienny
GETIN NOBLE BANK – wykres dzienny

Przechodząc do SWIG80 trzeba odnotować, że i tu sytuacja techniczna całego indeksu nie wygląda już dla byków idealnie. O ile wczoraj można było jeszcze mówić o walce o nowe maksima to dziś nie było już o tym mowy. Ostatecznie notujemy tu zejście o 0,63%.
Spółką, o której nareszcie można napisać coś pozytywnego jest dziś ZAMET. Wzrost o 6,52% jest spowodowany bardzo dużą skalą przeceny w ostatnim czasie.
Więcej niestety mamy dziś negatywnych wyróżnień wśród SWIG80. Na szczycie tej listy znajduje się KOFOLA ze spadkiem o 9,58%. Sporą część wczorajszego wzrostu oddał też INVESTMENT FRIENDS tracąc 9,09%. Powyżej 8% spadał jeszcze ACTION po publikacji wyników finansowych i KERDOS.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin aktualnosci | nasdaq prognozy | jsw notowanie | złotówka | notowania funta | kursy kryptowalut wykresy |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here