Naga MarketsPoczątek wtorkowej sesji na GPW to kontynuacja przeceny. Dało zauważyć się jednak jedną znaczącą różnicę względem dnia wczorajszego. Kolor czerwony rozlał się na wszystkie główne indeksy w Warszawie. Sesyjne minima zostały wyznaczone w okolicach godziny 11, a następnie rozpoczęła się stopniowa odbudowa rynku. Kontrakty terminowe na WIG20 ostatecznie zyskały 4 punkty. Polski złoty pozostawał stabilny przez cały dzień, a przesunięcia wobec głównych walut wynikały z zmian kursu EURUSD. W okolicach godziny 17 kurs EURPLN notowany był na poziomach 4,10. Podobnie jak wczoraj, dziś także rosła rentowność polskich obligacji. Najbardziej miarodajne 10-cio latki ponownie zbliżyły się do 3%.

Wtorek nie przyniósł nam żadnych danych obrazujących ogólny stan polskiej gospodarki. Ten brak jakichkolwiek informacji wynagrodził nam bank PEKAO, który opublikował raport finansowy za pierwszy kwartał tego roku. Bank pochwalił się lepszym od prognoz zyskiem netto, który wyniósł 624,4 mln zł netto. Inwestorzy w pierwszej fazie notowań z zadowoleniem przyjęli te informacje, jednak w miarę upływu czasu notowania zaczęły osuwać się na południe. Ostatecznie po udanej końcówce notowań PEKAO zyskało 0,6%. Swoje wyniki finansowe przedstawiało również LPP, które odnotowało w pierwszym kwartale 37,34 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 14,92 mln zł straty rok wcześniej. Inwestorzy pozytywnie przyjęli te wyniki i LPP zyskało ostatecznie 4,03%.

WIG20 był dziś jedynym indeksem, któremu w samej końcówce udało się wyjść nad kreskę. Ostatecznie blue chips zyskały 0,3%. Oprócz spółek przedstawiających dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał mocno zyskała ENERGA, rosnąc o 1,61%.

Te artykuły również Cię zainteresują
LPP - wykres dzienny
LPP – wykres dzienny

Zdecydowanie najsłabszym komponentem WIG20 był dziś EUROCASH, który został przeceniony o 3,86%. Nienajlepiej spisał się też BZWBK, który oddał 1,23% swojej wartości.

Lekkiej realizacji zysków doczekaliśmy się wśród spółek o średniej kapitalizacji. MWIG40 stracił dziś 0,39%, jednak ciągle znajduje się bardzo blisko maksimów hossy. Najmocniejszym jego komponentem pozostał po wczorajszych pozytywnych informacjach CD PROJEKT, który zyskał dziś 5,59% i znalazł się na nowych maksimach aktualnego trendu wzrostowego. Bardzo dobrą sesję ma za sobą też AMREST, który zyskał 1,82% i również wyznaczył nowe maksima hossy.

AMREST - wykres dzienny
AMREST – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie dzień zakończyły akcje INTEGER.PL, które zostały przecenione o 2,23% i wyznaczyły nowe minima trwającego trendu spadkowego. Słabo spisały się również walory PKPCARGO, które po wynikach lepszych niż spodziewali się analitycy straciło 1,79%.

SWIG80 był dziś najsłabszym spośród głównych indeksów na GPW. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji stracił 0,46%. Na tle innych jego komponentów pozytywnie wyróżniał się ZPUE, który zyskał 5,38%. Spółka dobrze wygląda technicznie jednak należy w tym przypadku zwrócić uwagę na dość niskie obroty. Kolejną dobrą sesję zaliczył FAMUR, który zyskał dziś 3,28%, a od dołka w połowie kwietnia wzrost osiągnął już przeszło 14%.

FAMUR - wykres dzienny
FAMUR – wykres dzienny

Po wyrysowaniu wczoraj na wykresie dziennym dużego górnego cienia mocno tracił BYTOM. Przecena sięgnęła 8,2% i niewątpliwie może ona stanowić wstęp do większej realizacji zysków. Słabą sesję po prezentacji wyników finansowych za pierwszy kwartał zaliczył ALUMETAL, który został przeceniony o 5,23%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 141 spółek
• Traciło 196 spółek
• Pozostały bez zmian 91 spółki

invest
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs cd projekt | ropa brent notowania | euro online | notowania sp500 | cd projekt akcje | złotowka |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here