Naga MarketsW porównaniu z poniedziałkową sesją na GPW wtorek był już dla byków znacznie słabszy. Straciły wszystkie główne warszawskie indeksy. Kontrakty terminowe na WIG20 oddały 22 punkty. Krajowa waluta pozostawała stabilna. Po godzinie 17 kurs USDPLN kształtował się na poziomie 3,60.

Dzisiejsza sesja nie przyniosła żadnych znaczących informacji dotyczących polskiej gospodarki.

Główny indeks GPW w Warszawie stracił 0,6% i ostatecznie opuścił kanał, w którym się ostatnio znajdował. Najmocniejszą spółką wśród blue chips był MBANK drożejący o 2,17%. Spółka odreagowywała w ten sposób całą serię słabszych sesji. Dobrze spisał się też TAURON, drożejący o 1,66%.

2015.05.05_TAURON_D1
TAURON – wykres dzienny

Do najsłabszych komponentów WIG20 należało niewątpliwie przecenione o 5,6% LPP. To już druga z rzędu bardzo słaba sesja tej spółki. Nienajlepiej spisał się też PKN ORLEN, który jeszcze wczoraj znajdował się przy maksimach aktualnej hossy. Ostatecznie stracił 2,62% swojej wartości.

LPP - wykres dzienny
LPP – wykres dzienny

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW w pierwszej fazie sesji znajdował się na nowych maksimach hossy, jednak ostatecznie został przeceniony o 0,18%. Najmocniejszą spółką MWIG40 był WAWEL drożejący o 2,57%. Po ubiegłotygodniowym zakończeniu korekty cena kontynuowała dziś ruch w górę. Dobrze spisał się też GLOBAL CITY HOLDINGS, który zdrożał o 2,37%.

CCC - wykres dzienny
CCC – wykres dzienny

Piąty dzień z rzędu traciło CCC. Podczas dzisiejszej sesji przecena osiągnęła 2,2%. Prawie cały wczorajszy dorobek oddał dziś LOTOS, tracący 2,18%. Przecena została wypracowana mimo podniesienia rekomendacji dla akcji LOTOSU do „kupuj” z ceną docelową równą 34,4 zł przez analityków mBanku.

SWIG80 był dziś najmocniejszym spośród głównych indeksów GPW. Nie uchroniło go to jednak przed ostateczną przeceną o 0,03%. Podobnie jak w przypadku MWIG40, tak i tutaj w pierwszej połowie sesji testowane były nowe maksima hossy. Niestety dla byków nie udało się ich utrzymać do końca dnia. Najmocniejszym komponentem wskaźnika obrazującego zachowanie się spółek o małej kapitalizacji była dziś VISTULA, która podrożała o 4,55%. Na tak dobre zachowanie się waloru wpływ niewątpliwie miały informacje o wzroście przychodów w kwietniu o 14,3% w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku. Bardzo możliwe, że spółka w ten sposób kończy okres korekty ostatnich wzrostów. Kolejny dobry dzień mają za sobą akcjonariusze drożejącej dziś o 3,14% spółki BYTOM. Po dzisiejszym ruchu w górę cena osiągnęła w tym przypadku nowe maksima hossy.

VISTULA - wykres dzienny
VISTULA – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem SWIG80 był dziś PAGED, który wszedł w korektę po ostatnich silnych wzrostach tracąc 5,55%. Sporo stracił też drożejący ostatnio ACE. Przecena w tym przypadku osiągnęła 3,16%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 172 spółek
• Traciło 196 spółek
• Pozostało bez zmian 58 spółektokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here