Naga MarketsPierwsza poświąteczna sesja na GPW przypomniała nam dobrze wypracowany już schemat – przynajmniej, jeśli chodzi o WIG20. Wszystko co miało się dziś ciekawego wydarzyć stało się w pierwszej godzinie handlu. Indeks warszawskich blue chips otworzył się luką hossy. Następnie bardzo szybko wyszedł na ponad jednoprocentowy plus po drodze bijąc marcowe szczyty i…na tym skończyły się atrakcje na dziś. Ostateczny wzrost o zaledwie 0,84% jest wynikiem słabego fixingu.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Wśród największych warszawskich spółek zdecydowana większość dzień zakończyła na plusie. Najmocniejszy był dziś SYNTHOS z wzrostem równym 3,17%. Tak dobre zachowanie tych papierów mocno zbliżyło cenę do poziomów maksymalnych z drugiej połowy lutego. Wyjście górą z obecnej konsolidacji byłoby niewątpliwie sukcesem byków. Całkowicie odmienna jest aktualna sytuacja techniczna LPP, które dziś również radziło sobie bardzo dobrze rosnąc o 2,84%. Wtorkową sesję do dobrych będą też mogli zaliczyć akcjonariusze CYFROWEGO POLSATU. Spółka zyskała na wartości 2,63%.
Wśród komponentów WIG20 pod kreską o godzinie 17 znalazły się trzy spółki. Najwięcej stracił przedstawiciel sektora energetycznego, czyli PGE spadając o 0,58%. Podczas fixingu pod kreskę zszedł KGHM oddając ostatecznie 0,21%. Spółce nie była dziś w stanie pomóc drożejąca w blisko dwuprocentowym tempie miedź.

Te artykuły również Cię zainteresują
KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Ostatnią przecenioną spółką wśród blue chips była ENEA, która spadała o 0,19%.
Kolejną słabą sesję zaliczył za to MWIG40. Indeks na zamknięciu, co prawda zyskał 0,03% jednak styl, w jakim był prowadzony handel pozostawia wiele do życzenia. I w tym przypadku mieliśmy otwarcie luką oraz szybkie wyjście w górę. Ale o ile główny indeks GPW byki utrzymały z dala od poziomów neutralnych do końca dnia to w przypadku spółek średnich w pewnym momencie znaleźliśmy się pod kreską.
Najmocniejszą spółką indeksu był LOTOS, który potwierdza w ten sposób to co zostało już powiedziane w poprzednim tygodniu. Wzrost o 6,46% jest tego najlepszym dowodem. Innym mocnym dziś przedstawicielem średnich spółek był GETIN HOLDING, który po całej serii fatalnych sesji drożał o 5,15%.

LOTOS - wykres dzienny
LOTOS – wykres dzienny

Składnikiem MWIG40, który świecił się dziś najmocniej na czerwono było HAWE tracące 3,5%. Mocno tracił też INTEGER.PL przeceniony dziś o 2,99%. Spółce nie pomogły informacje o planach rozszerzenia paczkomatowej działalności w USA i Kanadzie.
Jedynym spośród tych głównych tracącym dziś indeksem był SWIG80, który oddał 0,04%. Wśród jego komponentów na uwagę po raz drugi w ostatnich dniach zasłużył ASBIS. Akcje tego dystrybutora sprzętu IT drożały dziś o 15,33%! Warto zwrócić uwagę, że wzrost wygenerowany został przy stosunkowo wysokim wolumenie. Takie mocne wyjście z dość jednostajnej korekty dobrze świadczy o możliwościach kupujących.

ASBIS - wykres dzienny
ASBIS – wykres dzienny

Dobrą sesję zaliczył też GROCLIN rosnąc o 4,9% oraz BYTOM, który kontynuuje marsz na północ. W tym przypadku skończyło się 4,08% powyżej poziomu odniesienia.
Słabo w SWIG80 radzi sobie natomiast INVESTMENT FRIENDS, który oddając dziś 6,02% znalazł się na poziomach z przed rewizji składu indeksów. Nieudany dzień zaliczył też AB tracąc 3,58%. Spółka znajduje się już w blisko miesięcznej korekcie trwających od połowy grudnia wzrostów.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here