Naga MarketsWtorkowa sesja po popis w wykonaniu byków na GPW. Szczególnie jest to widoczne na największych spółkach. W porównaniu z DAX, który spadł na zakończenie sesji o 1,54% oraz z S&P500, które o godzinie 17 znajdowało się 0,6% pod kreską, wzrost WIG30 sięgający blisko 0,8% wygląda bardzo mocno. Daleki jestem od snucia tu teorii spiskowych i sztucznego kierowania rynkiem, ale pamiętajmy, że w najbliższy piątek wygasają kontrakty terminowe na indeks WIG20.
Z publikowanych dziś krajowych informacji można zwrócić uwagę na wzrost przeciętnego wynagrodzenia w lutym o 3,2% r/r, co było zgodne z oczekiwaniem rynku oraz wzrost przeciętnego zatrudnienia na poziomie 1,2% r/r.
Z publikacji, które dotarły do nas ze spółek najważniejsze były wyniki KGHM za IV kwartał 2014 roku. Pojawiła się też rekomendacja co do poziomu dywidendy na poziomie 4 złotych na akcję. Po tych informacjach praktycznie nie było reakcji na kursie, a dzień zakończył się kosmetycznym spadkiem o 0,17%.

KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Najmocniejszym komponentem WIG30 była dziś ENERGA ze wzrostem o ponad 3 procent. Dzisiejsze umocnienie zostało zapoczątkowane już wczoraj. W tym przypadku rynek pozytywnie przyjął wyniki finansowe spółki. Wczorajszy ruch powinien być też dostrzegany przez techników, gdyż doszło do pokonania oporu na poziomie maksimów z stycznia. Kluczowe wydają się teraz poziomy z listopada ubiegłego roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
ENERGA - wykres dzienny
ENERGA – wykres dzienny

Najsłabszą spółką w WIG30 był BORYSZEW ze spadkiem blisko 1,8%.
Indeks średnich spółek zakończył dzień lekkim umocnieniem (wzrost o 0,33%). Nie sposób nie dostrzec, że w południowej fazie sesji wskaźnik znajdował się na nowych maksimach obecnego ruchu. Apetyt do kontynuacji wzrostów był, ale brakło konsekwencji wśród kupujących w efekcie czego dzień kończymy poniżej oporu. Nie zmienia to jednak sytuacji jaka rysuje się wykresie MWIG40, która jest ciągle bardzo pozytywna.
Wśród spółek średnich warto zwrócić uwagę na CIECH i NEWAG. Obie spółki godzinie 17 zameldowały się ponad 2,5% powyżej wczorajszego poziomu odniesienia. Dzisiejsze umocnienie i w jednym i w drugim przypadku przybliżyło nas do lokalnych maksimów, a to może początkować chęć powalczenia o kolejne wzrostowe falki.

NEWAG - wykres dzienny
NEWAG – wykres dzienny

Najsłabiej wśród MWIG40 zaprezentowała się dziś TRAKCJA (spadek o blisko 2,7%).
Przechodząc do najmocniejszego wczoraj indeksu, czyli SWIG80 (dziś spadek o 0,33%) odnotuję, że największym wzrostem może się dziś pochwalić CORMAY (wzrost o blisko 4,4%). Osoby mające w swych portfelach akcje tej spółki w ostatnim czasie nie mogą narzekać na małą zmienność. Druga pod względem siły wśród małych spółek to POLNORD z wzrostem przekraczającym 3,6%. Jest to niewątpliwie jeden z mocniejszych komponentów indeksu, który od dołka początku stycznia urósł do dziś ponad 45%!

POLNORD - wykres dzienny
POLNORD – wykres dzienny

Najsłabszymi spółkami SWIG80 były dziś OPEN FINANCE (spadek blisko 11%) oraz DUON (spadek blisko 8%). Pierwsza z nich w bardzo dynamiczny sposób poddała się korekcie ostatnich wzrostów. Natomiast zachowanie drugiej to reakcja na zaprezentowane wyniki i prognozy zmniejszenia zysku w przyszłości.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: pkn akcje | cd red notowania | lotos gielda | funt notowania | bitcoin wiadomosci | cena bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here