Naga MarketsWtorek był kolejnym dniem odbicia warszawskiej giełdy. W związku z upływającym terminem spłaty zadłużenia przez Grecję na rynku pojawiały się nowe informacje zarówno ze strony Grecji jak i jej wierzycieli. Niemiecki DAX stracił w tych warunkach 1,25%. Całkowicie odmiennie zachowywał się dziś węgierski BUX, który wzrósł o 1,29%. Również warszawski parkiet dzień zakończył na plusie, a kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 13 punktów.

Wtorek przyniósł kilka informacji dotyczących polskiej gospodarki. Rano poznaliśmy wskaźnik rynku pracy wg BIEC za czerwiec, który wyniósł 81,9 wobec 81,7 poprzednio. Eurostat podał też dane o stopie bezrobocia w Polsce. Wyniosła ona 7,8%, czyli tyle samo co w kwietniu. O godzinie 14 podano jakie jest saldo rachunku bieżącego w pierwszym kwartale. Wyniosło ono 1,648 mld złotych wobec prognoz zlokalizowanych w okolicy 2,2 mld złotych.

Polski złoty tracił na wartości. Było to widoczne na parze USDPLN, która w okolicach godziny 21 była handlowana na poziomie 3,76. Cena obligacji skarbowych nie ulegała dziś większym zmianom.

WIG20 na poważnie zabrał się dziś do odrabiania wczorajszych strat i zyskał 1,16%. Wśród jego komponentów najmocniejszy był BZWBK, który drożejąc o 2,79% mocniej opuścił zakres zmienności z ostatnich dni. Dobrą sesję mają za sobą akcjonariusze PGNIG, których wartość rosła o 2,64%.

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory BOGDANKI, które zostały przecenione o 3,98%. Tracił również SYNTHOS. Wartość spółki spadła o 1,27%.

Zdecydowanie gorzej radziły sobie walory wchodzące w skład MWIG40. Wartość indeksu spadła o 0,06%. Wśród jego komponentów pozytywnie wyróżniał się INTEGER.PL rosnący o 5,49%. Dobrą sesję ma za sobą pozostający przy maksimach AMREST. Spółka zdrożała dziś o 2,64%.
AMREST - wykres dzienny

AMREST – wykres dzienny

Najsłabszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji na GPW był GLOBAL CITY HOLDINGS. Przy stosunkowo wysokich obrotach oddała ona 4,28% swojej wartości. Na takie zachowanie się ceny wpływ mogła mieć decyzja o niewypłacaniu dywidendy przez spółkę. Przecenie uległ też WAWAL, którego wartość spadła o 3,55%.

SWIG80 podobnie jak WIG20 odrabiał wczorajsze straty. Było to co prawda na trochę mniejszą skalę niż w przypadku blue chips, ale ostatecznie zameldował się on 0,25% wyżej niż w poniedziałek. Najmocniejszym jego przedstawicielem była ASTARTA, która zdrożała o 15,24%. Mocno zyskiwał też PAGED, który oddalił się od wczorajszej ceny z zamknięcia o 6,34%.

ASTARTA - wykres dzienny
ASTARTA – wykres dzienny

Po negatywnych informacjach mocno traciło GRAJEWO. Spółka została ostatecznie przeceniona o 14,83%. Spadał o 3,59%  też COMP.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosły 174 spółki
• Traciło 175 spółek
• Pozostało bez zmian 69 spółektokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here