Naga MarketsWtorkowa sesja na GPW w Warszawie nie przyniosła dużych zmian wśród głównych indeksów. Dzień przebiegł pod znakiem uspokojenia po wczorajszym mocnym ruchu w górę. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 4 punkty. Polski złoty pozostawał stabilny osłabiając się w stosunku do euro, a umacniając w porównaniu z dolarem amerykańskim. Po godzinie 17 kurs USDPLN kształtował się nieznacznie powyżej 3,64.

Nie mieliśmy na dziś przewidzianych danych makro, które opisywałyby stan polskiej gospodarki. Poznaliśmy za to raport z działalności w pierwszym kwartale jednego z większych banków notowanych na GPW. BZWBK osiągnął zysk netto na poziomie 1035,8 mln złotych wobec 449,5 mln złotych przed rokiem. Wynik choć sporo wyższy nie zadowolił inwestorów i po początkowym mocnym otwarciu o godzinie 17 bank był notowany 2,25% poniżej poziomu odniesienia.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

WIG20 ostatecznie stracił symboliczne 0,02% i tylko w pierwszej fazie sesji był w stanie zbliżyć się do wczorajszych maksimów. Najmocniejszym komponentem indeksu blue chips w Warszawie był ASSECOPOL, który zdrożał o 3,18%. Walor w ten sposób po trzech dniach korekty powrócił w rejon maksimów trendu wzrostowego. Wczorajsze dobre nastroje kontynuowane były w przypadku KGHM, który rosnąc o 1,87% wyszedł na poziomy najwyższe w tym roku.

Te artykuły również Cię zainteresują
ASSECOPOL - wykres dzienny
ASSECOPOL – wykres dzienny

Oprócz wspomnianego na początku BZWBK bardzo słabo poradziły sobie walory LPP, które po kilku wzrostowych sesjach potaniały dziś o 4,43%. Nienajlepszy dzień ma za sobą też SYNTHOS, który wewnątrz konsolidacji przy maksimach stracił 1,83% swojej wartości.

Słabszy dzień zaliczyły też spółki o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 o godzinie 17 był notowany 0,41% poniżej wczorajszego poziomu zamknięcia. Walorem, który dał dziś najwięcej zarobić wśród komponentów MWIG40 był NEWAG, drożejący o 6,34%. Ze spółki napłynęła dziś informacja, że Zarząd będzie rekomendował wypłatę 1 zł dywidendy z zysku za 2014 rok. Jeśli przyjrzeć się wykresowi to w kwietniu mieliśmy już podobnej skali jednodniowy wzrost. Posiadaczom długich pozycji pozostaje mieć nadzieję, że tym razem nie zostanie on w tak szybki sposób zredukowany.

NEWAG - wykres dzienny
NEWAG – wykres dzienny

Wydaje się, że do łask powraca też CDPROJEKT, który zdrożał o 4,5%. Dzięki temu cena znów znalazła się powyżej poziomu 20 zł. Kolejną dobrą sesję ma za sobą MEDICALG, drożejący o 3,89%.
Listę najsłabszych spółek spośród komponentów MWIG40 otwiera GRUPA AZOTY, która została przeceniona o 2,81%. Spadek nie zmienia w znaczący sposób sytuacji technicznej waloru pozostającego w bliskim sąsiedztwie maksimów hossy. Słabą sesję ma za sobą też JSW, które straciło 2,28% i w dalszym ciągu nie może podnieść się z minimów trendu spadkowego.

SWIG80 stracił dziś 0,16%, lecz w dalszym ciągu znajduje się bardzo blisko maksimów hossy. Wśród jego komponentów kolejną świetną sesję zaliczył PAGED, drożejący dzisiaj o 7,75%. Spółka osiągnęła w ten sposób nowe maksima hossy. Po dwóch dniach korekty do czołówki powrócił CIGAMES drożejący dziś o 5,1%.

CIGAMES - wykres dzienny
CIGAMES – wykres dzienny

Listę najbardziej przecenionych spółek wśród komponentów SWIG80 otwiera DUDA, która straciła 4,42%. Od poziomów zbliżonych do maksimów trendu w spektakularny sposób odbił się COMARCH, który stracił 4,14%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 171 spółek
• Traciło 185 spółek
• Pozostało bez zmian 87 spółk

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: prognoza dla dolara | pgnig giełda | kurs.funta | kurs euro w czasie rzeczywistym | wykres btc | forum gielda |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here