Naga MarketsPo kilku dniach przerwy ponownie zapraszam do naszego giełdowego cyklu pt.: „Garść informacji po ….”. Będzie się on teraz ukazywał w późnych godzinach wieczornych.

Wtorkowa sesja na GPW, podobnie jak poniedziałkowa nie przyniosła większych zmian indeksu blue chips, który utknął stosunkowo blisko minimów ostatniego ruchu spadkowego. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 2 punkty.

O godzinie 14 poznaliśmy dane o inflacji bazowej za maj, która wyniosła 0,4% r/r wobec oczekiwań zlokalizowanych minimalnie wyżej. Zarówno wczorajsze jak i dzisiejsze dane o inflacji okazały się być trochę poniżej prognoz analityków.

Podczas wtorkowej sesji krajowa waluta pozostawała stabilna, a kurs EURPLN na koniec dnia znajdował się w okolicach poziomu 4,14. W dalszym ciągu rosła rentowność obligacji. W przypadku 10-cio latek osiągnęła ona poziom powyżej 3,3%.

Te artykuły również Cię zainteresują
WIG20 przez większość dnia znajdował się poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia, ale ostatecznie spadek osiągnął tylko kosmetyczne 0,05%. Najmocniejszym przedstawicielem blue chips była BOGDANKA, która zyskała 2,95%. Spółka po osiągnięciu nowych minimów trendu spadkowego rozpoczęła wzrostową korektę. Sporo zyskał też MBANK rosnąc o 2,07%.

ENEA - wykres dzienny
ENEA – wykres dzienny

Po drugiej stronie znalazły się dziś akcje EUROCASH, który został przeceniony o 3,05%. W tym przypadku mamy do czynienia jednak z pierwszą spadkową sesją po długiej serii wzrostów. Nienajlepiej spisała się też ENEA, która straciła 2,83% i znalazła się w rejonie trzymiesięcznych minimów.

W okolicach minimów utknął też MWIG40, który zyskał dziś symboliczne 0,06% i nie zmienił swojej sytuacji technicznej. Wśród jego komponentów najmocniej zachowywał się dziś CD PROJEKT rosnący o 2,87%. Dobrą sesję ma za sobą też GTC, którego wartość wzrosła o 2,43%.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

Kolejny słaby dzień ma za to HAWE tracące 5,26%. Trzecią z rzędu słabą sesję miał GETIN NOBLE BANK, który stracił 3,25%. Dzisiejszym ruchem ten przedstawiciel sektora bankowego mocno zbliżył się do minimów trwającego trendu spadkowego.

Najsłabszym z głównych indeksów na GPW był SWIG80, który spadł o 0,5%. Wśród przedstawicieli małych spółek uwagę przykuwał AGROTON, który zyskał 16,67%. Bardzo dobrą passę kontynuował CI GAMES, który zdrożał o 7,44%.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Listę najsłabszych spółek otwierało za to FERRO, które zostało przecenione o 5,53%. Czwartą z rzędu sesję z czarnym korpusem miał INVESTMENT FRIENDS, który dziś oddał 5,13% swojej wartości.

invest

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 142 spółek
• Traciły 221 spółki
• Pozostało bez zmian 61 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here