Naga MarketsDruga sesja tego tygodnia była kolejnym rozczarowaniem. Po pierwszej godzinie sesji można było mieć nadzieję, że byki doczekały się wreszcie odbicia wśród największych spółek notowanych na GPW. Niestety kolejny raz skończyło się jedynie na nadziejach. Niewiele odstawaliśmy od niemieckiego DAXa, jednak w porównaniu z węgierskim parkietem GPW spisała się dziś bardzo słabo. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 15 punktów.

Dzisiejsze puste kalendarium nie sprzyjało większym wahaniom krajowej waluty. Po godzinie 23 kurs EURPLN kształtował się na poziomie powyżej 4,17. Rentowność polskich obligacji 10-cio letnich osiągnęła poziom 3,2%.

WIG20 o godzinie 17 tracił 0,66% i osiągnął kolejne minima aktualnej fali spadkowej. Najmocniejszy wśród jego komponentów był przedstawiciel sektora bankowego. BZWBK zdrożał o 1,13%, lecz w dalszym ciągu pozostaje bardzo blisko minimów aktualnej fali spadkowej. Stosunkowo dobrą sesję miał też MBANK, który rósł o 0,91%.

Te artykuły również Cię zainteresują
BOGDANKA - wykres dzienny
BOGDANKA – wykres dzienny

Kolejny dzień pod mocną presją podaży znajdowała się BOGDANKA, która tym razem oddała 4,67%. Bardzo mocno straciło ORANGE. Spadki rozpoczęte w ostatnią sesję maja wyraźnie przybrały na sile. Podczas wtorkowej sesji spółka staniała o 2,98%.

Przecenę kontynuował też indeks obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 stracił 0,71% i pogłębił zakres trwającej korekty. Tematem nr jeden na GPW był CD PROJEKT, który podał, że sprzedał już 4 mln sztuk Wiedźmina 3. W efekcie kurs poszybował w górę o 20,47%. Dzięki temu jednemu mocnemu ruchowi cena wróciła w rejom maksimów trendu wzrostowego.

CD PROJEKT - wykres dzienny
CD PROJEKT – wykres dzienny

Bardzo dużym wzrostem może się też pochwalić GLOBAL CITY HOLDINGS, który zdrożał o 12,34%. Wzrost jest reakcją na ogłoszenie buy-back po cenie 47,7 zł za akcję.

Do najsłabszych przedstawicieli spółek średniej wielkości należał INTEGER.PL, który został przeceniony o 3,97% i wyznaczył nowe minima aktualnego trendu spadkowego. Mocno tracił też LOTOS. Przedstawiciel branży paliwowej spadł  o 3,67%

LOTOS - wykres dzienny
LOTOS – wykres dzienny

Najsłabszym z głównych indeksów na GPW był SWIG80, który stracił 1,22%. Wyróżniającą się na tle pozostałych jego komponentów spółką był INVESTMENT FRIENDS, którego wartość wzrosła o 3,9%. Po wczorajszych spadkach, dziś dobrze poradziła sobie ZETKAMA, która drożała o 1,99%.

EKO EXPORT - wykres dzienny
EKO EXPORT – wykres dzienny

Do najsłabszych przedstawicieli spółek o małej kapitalizacji należał EKO EXPORT, który po przecenie o 13,42% osiągnął nowe minima trendu spadkowego. Mocno tracił też CORMAY, który oddał 10,12% swojej wartości.

Podczas wczorajszej sesji:
• Rosło 99 spółek
• Traciło 255 spółek
• Pozostały bez zmian 62 spółki

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: giełda akcje | kurs zl | kurs funta online | pgnig cena akcji | blik co to jest | kurs akcji biomed |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here