Naga MarketsDzisiejsza sesja na GPW to spore rozczarowanie dla wszystkich liczących na zatrzymanie spadków w okolicach poniedziałkowych minimów. Wartość WIG20 dotarła już prawie do średnioterminowej linii trendu wzrostowego, o której pisałem w weekendowej analizie. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 17 punktów.

Dzisiejsza sesja nie przyniosła istotnych danych makro z polskiej gospodarki.

Zdecydowanie najciekawszą historią dnia na GPW było budowanie przyśpieszonej księgi popytu na akcje CCC. Ostatecznie sprzedano 3’010’000 akcji po 170 zł. O godzinie 17 kurs osiągnął 172,1 zł, co jest poziomem o 7,47% niższym niż podczas wczorajszego zamknięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Złotówka zyskiwała na wartości. Mocno widoczne było to na kursie USDPLN, który po godzinie 20 spadał poniżej poziomu 3,69.

WIG20 - wykres dzienny
WIG20 – wykres dzienny

WIG20 ostatecznie stracił 1,16%. Na tle rynku pozytywnie wyróżniał się ALIOR, który przy wysokich obrotach zdrożał o 2,24%. Wzrostem o 1,05% może pochwalić się ENERGA, w przypadku której siła spadków w ostatnim czasie wyraźnie spadła.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Spółką, która bardzo mocno ciągnęła WIG20 w dół był BZWBK. Ten przedstawiciel sektora bankowego przeceniony został o 3,95% i zniwelował cały wczorajszy wzrost. Kolejną sesję tracił LPP, którego przecena tym razem sięgnęła 3,49%.

Dziś naporu podaży nie wytrzymał także MWIG40, który stracił 0,92%. Wśród jego przedstawicieli dobrą formę prezentowało ECHO drożejąc o 3,91%. Warto przy tym zaznaczyć, że cena akcji tej spółki znalazła się blisko rocznych maksimów. Kolejną dobrą sesję miał STALPRODUKT, który zdrożał o 3,48% i wyszedł na nowe maksima trwającej hossy.

ECHO - wykres dzienny
ECHO – wykres dzienny

Oprócz wspomnianych wyżej akcji CCC mocnej przecenie uległ np. CD PROJEKT. Spadki osiągnęły 3,42%. Powodów do zadowolenia nie mają także akcjonariusze GTC, które po słabym maju podobnie rozpoczęło również czerwiec. Spółka straciła 3,25% swojej wartości.

Najmocniejszym z głównych indeksów na GPW był SWIG80, który stracił 0,43%. Dzisiejszą sesję do udanych mogą zaliczyć akcjonariusze RAINBOW TOURS, który zdrożał o 4,3%. Po całej serii spadkowych sesji odbił się też MABION rosnący o 4,17%. Nie można jednak w tym przypadku ogłaszać jeszcze powrotu trendu wzrostowego.

KOPEX - wykres dzienny
KOPEX – wykres dzienny

Kolejną słabą sesję zaliczył CORMAY, tracący 5,73%. Nowe minima trendu spadkowego wyznaczył KOPEX, który został przeceniony o 4,38%. Wszyscy liczący na to, że wczorajsza sesja może rozpoczynać kilkuprocentowe odbicie mogą czuć się zawiedzeni.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 136 spółek
• Traciło 217 spółek
• Pozostało bez zmian 61 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: płatność blik co to | akcje bitcoin | kursu funta | notowanie jsw | btc prognoza | kurs gbp online |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here