Naga MarketsWtorek na GPW nie przyniósł istotnych zmian sytuacji technicznej głównych indeksów, chociaż były walory na których działo się więcej niż zwykle.

Jedyne dane z Polski dotyczyły podaży pieniądza M3 za marzec. Odczyt na poziomie 8,8% nie odbiegał zbytnio od prognoz i nie był w stanie w sposób istotny zmienić obrazu notowań.

Poszczególne indeksy zachowywały się dziś w bardzo odmienny sposób. W przypadku indeksu blue chips minimum po otwarciu z poziomu neutralnego zostało osiągnięte jeszcze przed południem. Na szczęście dla byków w ciągu dalszych fragmentów sesji udało się odrobić część strat. Ostatecznie indeks stracił 0,31%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Najmocniejszym komponentem WIG20 był SYNTHOS rosnący o 2,13%. Spółka wyszła w ten sposób na nowe maksima trendu zapoczątkowanego w grudniu ubiegłego roku. Po wczorajszej dość słabej sesji dobrze spisał się BZWBK drożejący o 1,65%.

ALIOR - wykres dzienny
ALIOR – wykres dzienny

Słaby dzień zaliczył za to inny przedstawiciel sektora bankowego. ALIOR tracił 2,19%. Ruch ten pozostanie niestety zauważony na wykresie, gdzie opuszczony dołem został zakres zmienności z ostatnich dni. Całość wczorajszego dorobku oddał dziś PGNIG tracący 1,89%. Po ponad dwumiesięcznym rajdzie walor na pewno ma prawo do realizacji zysków. Dobrego dnia nie miał też MBANK, który został przeceniony o 1,39% swojej wartości i w sposób istotny oddalił się od oporu, którego wybicie poprawiłoby sytuację techniczną waloru.

MWIG40 był jedynym z głównych indeksów na GPW, które dziś rosły. Wzrost o 0,68% jest bardzo dobrym wynikiem w tak niesprzyjającym otoczeniu rynkowym i w sposób znaczący przybliża byki do maksimów obecnej hossy. Warto przy tym zauważyć, że wynik ten był budowany systematycznie na przestrzeni całej sesji.
Najmocniejszym komponentem indeksu spółek średnich był NEWAG rosnący o 5,47%. Tak dynamiczne odreagowanie wcześniejszej serii spadkowych sesji ciekawie wygląda na wykresie. Kupującym dziś akcje spółki z Nowego Sącza pozostaje mieć nadzieję, że nie był to jedynie jednodniowy wystrzał.

NEWAG - wykres dzienny
NEWAG – wykres dzienny

Dobry dzień ma za sobą GRUPA AZOTY, która zdrożała o 4,12% i weszła na nowe maksima trwającej hossy. Mocno rosła też dziś GRUPA KĘTY, która zdrożała o 3,27%.
W gronie spółek średnich mieliśmy też kilka słabszych komponentów. Najmocniej z nich po raz kolejny wyróżniał się MEDICALG, który został przeceniony o 7,1%. Korektę kontynuuje też KERNEL, który oddał dziś 2,13% swojej wartości. Po dzisiejszej sesji można powiedzieć, że cena w tym przypadku odpadła od poziomów maksimów z połowy marca i byki będą musiały się bardziej zmobilizować, żeby nie dopuścić do testu ostatnich minimów.

SWIG80 był najsłabszym dziś z omawianych przeze mnie indeksem. Wskaźnik osuwał się przez cały dzień, by o godzinie 17 znaleźć się 0,46% poniżej poziomu odniesienia.

SWIG80 - wykres dzienny
SWIG80 – wykres dzienny

Bardzo dobrą sesję zaliczył omawiany przeze mnie niedawno w cyklu „spółka na zamówienie” MOSTOSTAL ZABRZE. Walor drożał dziś 2,16%. Ze względu na ostateczny wynik na poziomie +2,11% można powiedzieć, że dobrą sesję ma za sobą też CORMAY. Jednak w tym przypadku byłbym ostrożny, ponieważ cena znajduje się w mocnej korekcie, a dzisiejsza świeca posiada spory górny cień (podaż jest mocna). Dobrą sesję ma też za sobą znajdujący się już w blisko miesięcznej konsolidacji ACTION, który zdrożał o 2,07%.

MOSTOSTAL ZABRZE - wykres dzienny
MOSTOSTAL ZABRZE – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem wśród SWIG80 był SMT przeceniony o 5,77%. W tym przypadku obroty nie były jednak zbyt wysokie i z oceną możliwości sprzedających przyjdzie nam jeszcze poczekać. Z dziennikarskiego obowiązku wymienię też mocno tracący ZPUE, który oddał dziś 5,42% swojej wartości. Jedynym mankamentem tego spadku były tylko dwie transakcje przez całą sesję, które dały w sumie niecałe 1300 zł obrotu!

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax kurs | dolar | płatność blik | przewidywany kurs dolara | dax notowania | dolara |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here