Naga MarketsŚroda na GPW w Warszawie miała bardzo spokojny przebieg i tylko pierwsza godzina sesji dawała nadzieję na atak kupujących na kluczowe średnioterminowo opory. Kontrakty terminowe na WIG20 spadły o 9 punktów. Przez cały dzień umacniał się polski złoty. Po godzinie 17 kurs USDPLN spadł poniżej 3,60. Nieznacznie spadła rentowność polskich obligacji.
WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Środa nie przyniosła nowych danych z rodzimej gospodarki. Mieliśmy za to raporty finansowe z głównych spółek notowanych na GPW. Było to najbardziej widoczne w przypadku PKOBP, który osiągnął w pierwszym kwartale tego roku zysk netto równy 647,2 mln zł. Inwestorzy jednak oczekiwali czegoś więcej, ponieważ przecenili bank o 5,16%. Lepszymi wynikami od prognoz pochwaliła się za to grupa PZU, która w pierwszych trzech miesiącach tego roku osiągnęła zysk netto równy 941,3 mln zł wobec przewidywań na poziomie około 890 mln zł. PZU sesję zakończyło wzrostem o 1,8%. Wyniki prezentowała jeszcze ENERGA, która w pierwszym kwartale miała 351,8 mln zł zysku netto. Na zamknięciu spółka branży energetycznej drożała o 1,46%. Z głównych spółek GPW swoim raportem chwalił się jeszcze EUROCASH, który odnotował 3,36 mln zł skonsolidowanej straty netto wobec 1,34 mln zł zysku rok wcześniej. Inwestorzy nie przyjęli najlepiej tych informacji, a spółka została przeceniona o 3,63%.

PKOBP - wykres dzienny
PKOBP – wykres dzienny

WIG20 dzień zakończył kosmetyczną przeceną, tracąc 0,09%. Najmocniejszą spółką blue chips ponownie było LPP, które drożało o 6,8%. Inwestorom spodobała się informacja o zmniejszeniu CAPEXu na rozwój sieci w tym roku o 11% do poziomu 410 mln zł. Dobrą sesję ma za sobą też ALIOR, który podrożał o 2,98% i wyszedł na nowe maksima hossy.

Te artykuły również Cię zainteresują
Pomijając spółki prezentujące wyniki finansowe najsłabszym komponentem WIG20 był SYNTHOS, który został przeceniony o 2,29%.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW stracił dziś 0,17% i ciągle pozostaje w rejonie maksimów obecnej hossy. Ponownie jego najmocniejszym komponentem był CD PROJEKT. Widać, że zbliżająca się wielkimi krokami premiera Wiedźmina 3 mocno wpływa na zachowania inwestorów. Spółka zdrożała o 7,1%.

CD PROJEKT - wykres dzienny
CD PROJEKT – wykres dzienny

Dobrą sesję ma za sobą też JSW, które chyba dojrzało do wzrostowej korekty. Spółka z Jastrzębia zdrożała o 6,54%.

Najsłabszym przedstawicielem MWIG40 była GRUPA AZOTY. Spółka przedstawiała dziś wyniki finansowe za pierwszy kwartał tego roku, które najwyraźniej nie spodobały się inwestorom. Przecena w tym przypadku osiągnęła 6,62%. Kolejny słaby dzień i kolejne minima trendu ma za sobą INTEGER.PL. Spółka została przeceniona o 6,1%.

Również SWIG80 dzień zakończył minimalnie poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia. Najmocniejszym przedstawicielem małych spółek było ACE, które drożało o 8,88%. Dobry dzień i wyjście na nowe maksima hossy ma za sobą też MABION, rosnący dziś o 7,06%.

MABION - wykres dzienny
MABION – wykres dzienny

Mocno przecenioną spółką był dziś GROCLIN, który stracił 5,36% swojej wartości. Spadały również ZAKŁADY MIĘSNE KANIA. Przecena w tym przypadku wyniosła 5,06%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 147 spółek
• Traciło 209 spółek
• Pozostało bez zmian 55 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here