Naga MarketsŚroda na giełdzie przy ulicy Książęcej w Warszawie miała dwa oblicza. W pierwszej fazie sesji wszystkie główne indeksy GPW traciły na wartości, by później zabrać się do odrabiania strat. W przypadku kontraktów terminowych na WIG20 udało się wypracować 1 punkt wzrostu.

O godzinie 14 poznaliśmy ważne dane z polskiej gospodarki, które niestety mocno rozczarowały inwestorów. Produkcja przemysłowa wzrosła w kwietniu o 2,3% r/r. Sprzedaż detaliczna spadła o 1,5% r/r. Oba odczyty były znacznie poniżej oczekiwań zlokalizowanych odpowiednio wzrostów na poziomie 5,8% r/r i 1% r/r. Poznaliśmy również wskaźnik inflacji PPI, który wyniósł -2,6% r/r wobec oczekiwań na poziomie -2,7% r/r. Po komplecie tych danych złotówka zaczęła się znaczniej osłabiać. Po godzinie 17 kurs EURPLN notowany był na poziomie 4,08. Nieznacznie taniały polskie obligacje, a rentowność 10-cio latek osiągnęła 2,83%.

WIG20 ostatecznie dzień zakończył kosmetycznym spadkiem o 0,09%. Najmocniejszą spółką wśród blue chips był SYNTHOS, który zdrożał o 2,55% i jest spora szansa, że w najbliższych dniach możemy zobaczyć większy ruch w górę.

SYNTHOS - wykres dzienny
SYNTHOS – wykres dzienny

Dobrą sesję ma za sobą też CYFROWY POLSAT, którego wartość wzrosła o 1,94%.

Z nienajlepszej strony pokazał się dziś BZWBK, który przy sporych obrotach stracił 4,33%. Po kilku wzrostowych sesjach nienajlepiej zachowywała się dziś ENERGA oddająca 2,72% swojej wartości.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

Również MWIG40 dzień zakończył minimalnie pod kreską. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji stracił 0,13%. Najjaśniejszym jego komponentem było JSW, które zyskało 5% i mocno rozbudowało zakres aktualnej korekty. Rosła też sama GPW. Akcje właściciela warszawskiej giełdy zdrożały o 2,53% i znalazły się na nowych maksimach ruchu wzrostowego.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazł się APATOR, który został przeceniony o 4,65%. Kolejną spadkową sesję zaliczyła też GRUPA AZOTY, tracąca 3,1%.

SWIG80 był jedynym z głównych indeksów GPW, który zakończył dziś dzień po zielonej stronie. Wzrost był jednak symboliczny i osiągnął 0,03%. Najmocniejszą spółką wśród jego komponentów ponownie było ACE, które zdrożało dziś o 5,59%. Drugi dzień z rzędu rósł też AGROTON. Do wczorajszego silnego ruchu w górę dziś dołożył 5,15%.

ACE - wykres dzienny
ACE – wykres dzienny

Trzecią z rzędu bardzo słabą sesję miał PELION. Spadki osiągnęły dziś 3,77%. Sporo stracił też COMARCH przeceniony o 3,48%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 190 spółek
• Traciło 170 spółek
• Pozostało bez zmian 63 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here