Naga MarketsŚroda na GPW przyniosła odreagowanie spadków z dwóch pierwszych dni tygodnia. Początkowo jednak można było odnieść wrażenie, że i dziś będziemy mieli dominację czerwieni. Dopiero pojawienie się na rynkach amerykańskiego kapitału poprawiło sytuację kupujących. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały 6 punktów. Przez cały dzień umacniała się krajowa waluta. Po godzinie 18 kurs USDPLN znajdował się powyżej 3,79.

O godzinie 9 poznaliśmy Wskaźnik Wyprzedzający Koniunktury wg BIEC za maj, który wyniósł 158 pkt.

WIG20 zyskał ostatecznie 0,49%, a wśród jego komponentów najbardziej wyróżniała się ENEA. Przedstawiciel branży energetycznej zyskał 4,77%. Dobry dzień ma za sobą też SYNTHOS, który zdrożał o 3,45%.

Te artykuły również Cię zainteresują
SYNTHOS - wykres dzienny
SYNTHOS – wykres dzienny

Spółką, która znalazła się dziś po przeciwnej stronie był ALIOR. Ten przedstawiciel sektora bankowego został przeceniony o 1,51%. Sporo straciło też LPP w przypadku którego spadek osiągnął 1,28%.

Indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW zyskał 1,05%. Najmocniejszym przedstawicielem MWIG40 był ING BANK ŚLĄSKI, który zyskał 3,79%.

ING BANK ŚLĄSKI - wykres dzienny
ING BANK ŚLĄSKI – wykres dzienny

Wczorajsze spadki odreagował w części też STALPRODUKT, który zdrożał o 3,35%.

Kolejne minima trendu spadkowego zaliczył dziś INTEGER.PL, który został przeceniony o 7,5%. Sporo straciło też HAWE oddając 3,24% swojej wartości.

HAWE - wykres dzienny
HAWE – wykres dzienny

Jedynym indeksem, który znalazł się dziś poniżej poziomu odniesienia był SWIG80. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o małej kapitalizacji na GPW stracił 0,11%. Najmocniejszym jego przedstawicielem był ARCTIC PAPER, który zyskał 9,72%. Zyskiwał też AGROTON. Ostateczny wzrost spółki osiągnął 4,04%.

ARCTIC PAPER - wykres dzienny
ARCTIC PAPER – wykres dzienny

Najsłabszą spółką SWIG80 był ASSECO BUSINESS SOLUTIONS, która oddała 5,49% swojej wartości. Tracił również ZAMET przeceniony o 4,78%. Po tym spadku spółka znalazła się w okolicach minimum trendu spadkowego.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 183 spółek
• Traciło 165 spółek
• Pozostało bez zmian 64 spółek

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub | dax | bitcoin trend app | sp 500 notowania | notowania pgnig | blik co to znaczy |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here