Naga MarketsTrzy dni kolejnego tygodnia i trzy spadkowe sesje WIG20. Odchylenia nie były wprawdzie duże jednak ciągle to sprzedający mają przewagę. Sumarycznie spadki wyniosły 0,58%.

Dzisiejsza sesja cechowała się dość niską wartością obrotów. Być może powodowane jest to niepewnością o losy dzisiejszych głosowań w greckim parlamencie, które są warunkiem otrzymania kolejnej transzy pomocy. Ostatnie dni do znacznie bardziej udanych zaliczą inwestorzy mający w swoich portfelach akcje niemieckich spółek. DAX w tym czasie zyskał 1,98%. Dobrze zachowywał się też BUX, który urósł o 1%.

Najważniejszymi informacjami makro z trzech pierwszych dni były dane o inflacji CPI w czerwcu. Wskaźnik wyniósł -0,8% r/r, co było wynikiem zgodnym z oczekiwaniami.

Ostatnie dni nie zmieniły drastycznie wartości krajowej waluty. Złotówka umocniła się w stosunku do euro, jednak osłabiła w porównaniu z amerykańskim dolarem. Około godziny 20 kurs EURPLN wnosił 4,13. Drożały polskie obligacje skarbowe. Rentowność polskich 10-cio latek w środę spadła do poziomu 3,02%.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Kontrakty terminowe na WIG20 nie zmieniły dziś swojej wartości i są na poziomie 2264 punkty. Wśród komponentów indeksu najmocniejszy pozostawał dziś SYNTHOS, który zdrożał o 2,26%. Po spadku w rejon ważnego wsparcia mocniej odbił się CYFROWY POLSAT rosnący o 1,99%.

CYFROWY POLSAT - wykres dzienny
CYFROWY POLSAT – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się walory ALIOR BANKU, których spadek spowodowany był wystawieniem na sprzedaż pakietu miliona akcji. Była ona realizowana w procesie budowania przyśpieszonej księgi popytu. Cena transakcji pakietowych wyniosła 83,50 zł, a zamknięcie dzisiejszej sesji wypadło o 0,93% wyżej. Na wartości drugi dzień z rzędu tracił TAURON. Dzisiejsza przecena wyniosła 2,18%.

Całkowicie inaczej wyglądają notowania spółek należących do MWIG40, który w ostatnich trzech dniach wzrósł o 1,92%. Część dorobku byków zdobyta dzisiaj wyniosła 0,46%. Najmocniejszym przedstawicielem spółek o średniej kapitalizacji był dziś INTEGER.PL, który zdrożał o 8,38%. Dobrą sesję ma za sobą też TRAKCJA rosnąca o 4,75%. Po godzinie 17 podano w komunikacie, że spółka zależna TRAKCJI podpisała umowę o wartości 271,6 mln złotych, której przedmiotem jest III etap budowy węzła sieci transeuropejskiej zachodniej obwodnicy Wilna.

TRAKCJA - wykres dzienny
TRAKCJA – wykres dzienny

Po ostatnim mocnym odbiciu najsłabszym komponentem indeksu było HAWE, które spadło dziś 4,76%. Na wartości sporo stracił też NEWAG mający ostatnio nienajlepszą passę. Przecena w tym przypadku sięgnęła 1,96%.

Również spółki o małej kapitalizacji na GPW w ostatnich trzech dniach zyskiwały na wartości. Sumaryczny wzrost wyniósł w tym przypadku 1,14%, z czego podczas środowej sesji zostało wypracowane 0,22%. Wśród jego komponentów największym wzrostem dziś pochwalić się może COLIAN, którego wartość wzrosła o 6,7% i wybiła się ponad maksima z maja. Na wartości zyskiwało też SMT, które zdrożało o 5,16%.

COLIAN - wykres dzienny
COLIAN – wykres dzienny

Spółką, która wyróżniała się negatywnie w SWIG80 był BOŚ BANK. Jego akcje potaniały o 8,31% i znalazły się na nowych minimach trendu spadkowego. Na wartości tracił też EKO EXPORT przeceniony o 4,73%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 175 spółek
• Traciło 165 spółek
• Pozostało bez zmian 85 spółek


logo-HFT-1_250x80Partnerem działu GPW jest polski broker HFT Brokers, prowadzący działalność w oparciu o zezwolenie KNF. W ofercie posiada 29 polskich spółek, które można kupować i sprzedawać z zastosowaniem dźwigni finansowej. Broker udostępnia również 450 kontraktów na akcje spółek z całego świata. W HFT możesz również uzyskać dostęp do platformy HFT Robotero. Dowiedz się więcej o ofercie HFT Brokerstokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here