Naga MarketsDzisiejsza sesja przy ulicy Książęcej przebiegała w korekcyjnych nastrojach. Zarówno duże jak i średnie oraz małe spółki dzień zakończyły pod kreską. O ile w przypadku blue chips taki rozmiar korekty nie jest niczym dziwnym to na spółkach średnich i małych coraz bardziej realne staje się ryzyko głębszej realizacji zysków.
Niestety na dzisiaj nie było też przewidzianych żadnych danych makro, które mogłyby, choć trochę wpłynąć na rynek.
WIG20 ostatecznie dzień zakończył spadkiem o 0,7% i tylko cztery spółki zyskiwały na zamknięciu. Widać więc, że dzisiejszy spadek poparty jest niezłą szerokością rynku.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Co prawda główny indeks GPW opuścił zakres zmienności z dwóch ostatnich sesji, jednak taki rozmiar korekty jest ciągle jak najbardziej do zaakceptowania.
Wśród polskich blue chips najlepiej spisał się dziś PKN ORLEN rosnąc o 2,77% i wyznaczając przy okazji nowe maksima obecnego ruchu wzrostowego.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKN ORLEN - wykres tygodniowy
PKN ORLEN – wykres tygodniowy

Warto przy tym zauważyć, że ruch ten winduje kurs na najwyższe poziomy od połowy 2007 roku! Wpływ na dzisiejsze dobre zachowanie się kursu mogły mieć informacje z zarządu spółki o proponowanej wielkości wypłaty dywidendy w wysokości 1,65 zł na akcję.
Najsłabszym komponentem WIG20 był SYNTHOS tracąc 2,69%. Kolejną słabą sesję zaliczył też PKOBP spadając o 2,3%. Na takie zachowanie się kursu banku mógł mieć wpływ jeszcze wczorajszy komunikat KNF.
MWIG40 zachował się dziś lepiej niż indeks blue chips. Niestety nie pozwoliło to uchronić wskaźnika przed zakończeniem dnia pod kreską. Spadek o 0,32% może nie jest duży jednak w sposób istotny narusza górne ograniczenie konsolidacji, o którym pisałem wczoraj.
Wśród spółek o średniej kapitalizacji najlepszy okazał się dziś LOTOS, czyli niedawny debiutant w indeksie. Wzrost o 4,21% może być efektem podążania za PKN ORLEN. Dzisiejszy wzrost LOTOSU znacząco poprawia jego sytuację techniczną.
Na uwagę zasłużyła dziś też GRUPA KĘTY. Niestety nie zaskoczyła ona inwestorów ponadprzeciętnym wzrostem. Po wczorajszej sesji na rynek napłynęły informacje o powołaniu nowego (starego) zarządu na kolejną kadencję oraz o prognozowanych przychodach w I kwartale 2015 roku. Inwestorzy przecenili te informacje o 4,43%. Kolejną spółką wyróżniającą się negatywnie wśród komponentów MWIG40 był dziś BANK HANDLOWY, który stracił 2,64%.
SWIG80 to indeks najmniej przeceniony podczas dzisiejszej sesji. Ostatecznie stracił tylko 0,16%. Pozytywnym wyróżnieniem wśród małych spółek jest ACE, które zdrożało o 6,03%. Innym dobrze spisującym się dziś walorem był KREDYT INKASO, rosnąc o 4,76%.

KREDYT INSAKO - wykres dzienny
KREDYT INSAKO – wykres dzienny

Dzisiejszy ruch może zapowiadać poprawę sentymentu wokół waloru, co w niedługim czasie ma prawo prowadzić w stronę maksimów obecnego ruchu.
Natomiast najsłabszą z małych spółek był dziś ponownie KERDOS tracąc 8,15%. Wczorajszy dorobek oddał też ZAMET i zakończył dzień 7,76% pod kreską.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kryptowaluty | co to jest blika | akcje cd projekt | giełda jsw | pgnig forum | prognoza kursu dolara |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here