Naga MarketsŚroda na GPW przebiegła w zmiennych nastrojach, ale ostatecznie to byki mogą się cieszyć kolorem zielonym na wszystkich głównych indeksach. Dodatkowo patrząc na kontrakty terminowe na WIG20 widzimy zamknięcie powyżej 2500 punktów.
W godzinach przedpołudniowych pojawiła się próba osłabienia krajowej waluty, jednak w okolicach godziny 17 nie było już po niej ani śladu i znaleźliśmy się na poziomach zbliżonych do neutralnych. EURPLN było notowane minimalnie poniżej 3,99.

Z krajowych danych poznaliśmy dziś koniunkturę gospodarczą w kwietniu, która okazała się lepsza niż poprzednio. Taki też wynik był oczekiwany.

Indeks warszawskich blue chips zyskał ostatecznie 0,43% i bardzo niewiele zabrakło do poprawienia wczorajszych szczytów. Wśród komponentów WIG20 najmocniejszą spółką był PKN ORLEN, który rosnąc o 2,91% wyszedł na nowe maksima hossy. Dobrą sesję zaliczyło też LPP, które drożało o 2,71%.

Te artykuły również Cię zainteresują
PKN ORLEN - wykres dzienny
PKN ORLEN – wykres dzienny

Liderem spółek przecenionych było PGE tracące 1,82%. Spadki w tym wypadku są jak na razie jedynie korektą ostatnich wzrostowych sesji. Tracił też ALIOR. Mimo iż w pierwszej fazie notowań znalazł się na nowych maksimach aktualnego ruchu wzrostowego to ostateczny wynik przeceniający spółkę o 1,64% nie może być zadowalający dla kupujących.

Indeks MWIG40 po dobrym fixingu zyskał na zamknięciu 0,38% i ma dobrze przygotowaną sytuację żeby podczas kolejnych sesji wykonać atak na nowe maksima trwającej hossy. Najmocniejszym przedstawicielem spółek średnich notowanych na GPW był GETIN NOBLE BANK, który w ten sposób opuścił zakres zmienności ostatnich dni. Ostatecznie ten przedstawiciel sektora bankowego zyskał 4,65%. Bardzo dobrą sesję ma też za sobą INTER CARS, który zyskując 3,4% znalazł się na nowych maksimach hossy.

APATOR - wykres dzienny
APATOR – wykres dzienny

Najsłabszą spółką MWIG40 był dziś APATOR. Spadek o 2,11% nie wyprowadza ceny po za ostatni zakres zmienności więc nie zmienia w sposób znaczący jej sytuacji technicznej. Po wczorajszej dobrej sesji mocno tracił WAWEL ostatecznie przeceniony o 1,88%.

Indeks małych spółek notowanych na GPW zyskał dziś kosmetyczne 0,12%. Najmocniejszą spółką wchodzącą w skład SWIG80 był CIGAMES. Wzrost o 7,31% doprowadził cenę w rejon dolnego ograniczenia luki cenowej z 24 marca. Trwałe jej pokonanie byłoby sygnałem do zmiany sentymentu, który towarzyszy spółce.

CIGAMES - wykres dzienny
CIGAMES – wykres dzienny

Bardzo dobrą sesję ma za sobą też DUON drożejący o 5,13%. Spółka opuściła w ten sposób zakres zmienności trwający od początku kwietnia i wyszła na nowe maksima trwającego trendu wzrostowego.
Wśród komponentów SWIG80 mieliśmy też kilka przecenionych walorów. Listę najmocniej tracących spółek otwiera RADPOL, którego wartość spadła o 4,86%. Oznacza to dla spółki nowe minima trendu spadkowego.

RADPOL - wykres dzienny
RADPOL – wykres dzienny

Mocno tracił też KERDOS, przeceniony ostatecznie o 4,32%. Po konsolidacji w rejonie minimów przypomniał też o sobie ZAMET, tracąc 3,88% swojej wartości.

Podczas dzisiejszej sesji:

  • Rosło 180 spółek
  • Traciło 179 spółek
  • Pozostały bez zmian 79 spółki
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw mercator | kurs biomed lublin | bitcoin nowości | lotos kurs | notowania kryptowalut | wykres kursu bitcoina |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here