Naga MarketsPierwsza sesja kwietnia na GPW przebiegła pod znakiem lekkich spadków. Tylko jeden z omawianych indeksów zdołał się im oprzeć.
O godzinie 9 poznaliśmy dziś indeks PMI dla przemysłu, który był lekko poniżej oczekiwań i wyniósł 54,8 pkt. wobec oczekiwań na poziomie 55,3 pkt. Do publicznej wiadomości trafił też wskaźnik rynku pracy według BIEC za marzec. Odnotowano 81,5 pkt. wobec 81,7 pkt. poprzednio.
Najważniejszy indeks na GPW stracił dziś 0,14%. Swoje maksimum wyznaczył w środkowej fazie sesji, wychodząc na chwilę powyżej 2400 punktów.
Najmocniejszą spółką wśród blue chips był PGNIG. Zyskując 2,73% znalazł się na poziomach najwyższych w obecnej hossie. Bardzo dobrze poradził sobie też ALIOR. Wczoraj przy tej spółce pisałem o słabości, a dziś jest już na poziomie najwyższym od połowy lutego notując wzrost o 2,52%.

PGNIG - wykres dzienny
PGNIG – wykres dzienny

Zdecydowanie w WIG20 więcej było koloru czerwonego. Traciło trzynaście spółek, a najmocniej CYFROWY POLSAT. Spółka oddała dziś 2,16% swojej wartości. Słabo zachowywał się też BZWBK, który stracił 1,65%. Tak słaby wynik może być spowodowany najnowszym zaleceniem KNF dla banku, w którym nakazano zatrzymanie całego zysku za 2014 rok.

MWIG40 przez większość dnia poruszał się w rejonie poziomów odniesienia. Dopiero ostatnia godzina przyniosła większą przecenę wśród jego walorów. Po odrabianiu strat na fixingu indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW stracił 0,21%.
Najmocniejszym komponentem indeksu był CD PROJEKT, który zdrożał 3,61% i znalazł się na poziomach najwyższych w obecnym ruchu wzrostowym. Bardzo dobrze radził sobie też KERNEL rosnąc o 3,52%. Dobrą sesję zaliczyło też JSW z wzrostem o 3,3%.

CD PROJEKT - wykres dzienny
CD PROJEKT – wykres dzienny

Zdecydowanie najsłabszą spółką w MWIG40 był GETIN HOLDING. Tracąc 5,29% kontynuuje słabą passę zapoczątkowaną w połowie miesiąca. Mocno traciło też CCC oddając 4,32% swojej wartości. Była to prawdopodobnie reakcja kursu na informacje o przychodach w pierwszym kwartale 2015.
SWIG80 jest jedynym indeksem, który dzisiejsze zmagania zakończył na plusie. Nie był on zbyt okazały, bo wyniósł zaledwie 0,05%, ale tablica na GPW świeciła się w tym miejscu w kolorze zielonym.
Najlepszy wśród małych spółek był dziś ASBIS, który przy sporym obrocie zdrożał o 13,97%. Na chwilę obecną jest to odreagowanie ostatnich bardzo dużych spadków. Bardzo dobrą sesję zaliczył też BYTOM. W przypadku tej spółki dzisiejszy wzrost oznacza zatrzymanie się na poziomach maksimów z początku marca. Wzrost może być efektem rekomendacji wydanej przez Trigon, w której podana została cena docelowa dla spółki na poziomie 2,30 zł wobec 1,93 zł na dzisiejszym zamknięciu.

BYTOM - wykres dzienny
BYTOM – wykres dzienny

Najsłabszą spółką SWIG80 była KOGENERACJA tracąc 7,5%. W tym przypadku mieliśmy prawie zerowy obrót więc takie odchylenie nie jest wiarygodne. Mocno tracił też GROCLIN oddając 6,32% swojej wartości. Kolejną słabą sesję zaliczył też AGROTON, który został przeceniony o 5,41% i znalazł się najniżej w obecnej bessie.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułWolumeny Click 365 w górę o 10%
Następny artykułDanske Bank nowe pozycje.
Redaktor sekcji giełdowej Comparic.pl. Autor bloga www.gospodarka24.blogspot.com. Swoją przygodę z rynkami rozpoczął w 2010 roku. Aktywnie działa na warszawskiej GPW. Zwolennik inwestycji długoterminowych w oparciu o analizę techniczną z elementami analizy fundamentalnej.

2 KOMENTARZE

  1. RADEK, wydaje się, że nie. Dłuższa świąteczna przerwa sprzyja działaniu więc możesz spodziewać się jakiegoś wpisu właśnie o tej spółce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here