Naga MarketsGPW w Warszawie w ostatnim czasie przyzwyczaiła inwestorów do tego, że wykazuje dużą niezależność względem rynków bazowych. Podobnie było dzisiaj i wczorajsze mocne spadki na rynkach za oceanem nie zrobiły na nikim w Warszawie wrażenia. Kontrakty terminowe na WIG20 zyskały na zamknięciu 20 punktów. Krajowa waluta pozostawała stabilna, a spore przesunięcia na parach EURPLN i USDPLN są raczej pochodną zmian na głównej parze walutowej. O godzinie 17 EURPLN wyceniane było w okolicach 4,05.

Najważniejszą i spodziewaną zarazem informacją dzisiejszego dnia była decyzja RPP o stopach procentowych. Oczywiście nikt tutaj nie spodziewał się większego zaskoczenia i takiego też nie było. RPP pozostawiła stopy procentowe na niezmienionym poziomie.

WIG20 dzień zaczął w okolicach poziomu neutralnego, jednak po godzinie 15 udało się wypracować większy ruch w górę i dzień zakończyć ostatecznym wzrostem o 0,66%. Najmocniejszą spółką był rosnący o 3,41% PEKAO. Spółka mocno zdrożała po serii słabszych sesji. Dobrze zachowywał się też drożejący o 3,79% EUROCASH, który rósł już czwarty dzień z rzędu i efekt jest taki, że cena znalazła się w rejonie szczytów z grudnia i lutego.

EUROCASH - wykres dzienny
EUROCASH – wykres dzienny

Bardzo dobrą sesję zaliczył też MBANK, który zdrożał o 3,4% i mocno zbliżył się do poziomów maksimów z kwietnia.

Najsłabszym komponentem WIG20 był PKN ORLEN, który wszedł w większą korektę ostatnich wzrostów. Spółka została dziś przeceniona o 2,88%. Po ostatnich wzrostach realizacja zysków dotknęła też KGHM. Miedziowa spółka straciła 1,03%. Oprócz dwóch wymienionych wyżej spółek traciła jeszcze ENEA i ORANGE.

MWIG40 - wykres dzienny
MWIG40 – wykres dzienny

Bardzo mocną sesję ma za sobą MWIG40, który przy sporych obrotach wszedł na nowe maksima hossy. Wzrost wskaźnika obrazującego zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji osiągnął 1,3%. Wśród jego komponentów wyróżniał się GETIN NOBLE BANK, który po kilku spokojnych sesjach zdrożał o 3,93% i odrobił całość strat z ostatnich dni. Dobrą sesję ma też za sobą STALPRODUKT, którego wartość wzrosła o 3,55%. Na uwagę zasługiwały w tym przypadku też znaczące obroty.

STALPRODUKT - wykres dzienny
STALPRODUKT – wykres dzienny

Najbardziej tracącą spółką w gronie MWIG40 był dziś GLOBAL CITY HOLDINGS, który przy obrotach na poziomie 715 zł stracił 2,36%. Sporo jak na sentyment panujący w gronie spółek średnich stracił też CIECH, przeceniony o 1,75%.

Dobrą sesję z nowymi rekordami hossy ma za sobą też SWIG80, którego wartość ostatecznie wzrosła o 0,74%. Najmocniejszym walorem wchodzącym w jego skład był dziś BYTOM, który drożejąc o 5,65% znalazł się na nowych maksimach trwającej hossy. Mocną sesję ma za sobą drożejąca o 4,99% KOFOLA.

BYTOM - wykres dzienny
BYTOM – wykres dzienny

Po drugiej stronie znalazły się dziś walory RAINBOW TOURS, które straciły 5,59% swojej wartości. Kolejną nienajlepszą sesję ma za sobą ACE, przecenione o 3,9%.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 205 spółek
• Traciło 141 spółek
• Pozostały bez zmian 73 spółkiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here