Naga MarketsŚroda na GPW przyniosła całkowitą odmianę. Indeks warszawskich blue chips w ślad za giełdami zachodnimi mocno tracił. Spadały oczywiście też kontrakty na WIG20, które o godzinie 17 były wyceniane 38 punktów poniżej poziomu z wczorajszego zamknięcia. Złotówka osłabiała się w stosunku do euro, ale wzmacniała w porównaniu z dolarem amerykańskim. Kurs EURPLN po godzinie 17 oscylował w okolicach poziomu 4,01.

Przed dzisiejszą sesją wyniki finansowe prezentował kolejny duży bank notowany na GPW. W pierwszym kwartale MBANK osiągnął 381 mln złotych netto zysku wobec oczekiwań na poziomie 349,9 mln złotych. Akcje banku zostały przecenione o 0,97%.

WIG20 ostatecznie stracił 1,08% i myślenie o ataku na wrześniowe szczyty zostały odsunięte w czasie. Wśród blue chips giełdy w Warszawie na plusie dzień zakończyły tylko trzy spółki. Najjaśniej na zielono świecił BZWBK, który podrożał o 0,47%. W tym przypadku strona podażowa chyba już wczoraj wyczerpała amunicję. Na taki obraz notowań mogło też mieć wpływ podniesienie wyceny od Societe Generale i utrzymanie zalecenia „trzymaj” dla akcji banku. Stosunkowo udaną sesję miała też BOGDANKA, która rosła o 0,45%. Ostatnią wzrostową spółką wśród WIG20 było dziś ORANGEPL, które zdrożało o 0,1%.

Te artykuły również Cię zainteresują

BOGDANKA - wykres dzienny
BOGDANKA – wykres dzienny

Zdecydowanie więcej mieliśmy dziś negatywnych wyróżnień, a listę najsłabszych spółek otwiera ENERGA ze stratą 6,97% swojej wartości. Na notowania mogły mieć wpływ wczorajsze informacje o zmianie składu zarządu. Mocno przeceniony został też lider ostatnich wzrostów, czyli PKN ORLEN. Spółka staniała o 3,08%.

Spadkom nie oparł się również MWIG40, choć nie były one w tym przypadku tak dotkliwe. Indeks spółek średnich stracił symboliczne 0,11%. Najmocniejszym jego przedstawicielem była EMPERIA, która zdrożała o 4,79% i weszła w bliskie sąsiedztwo maksimów ostatnich wzrostów. Dobry dzień mają za sobą też akcjonariusze spółki SANOK, która zyskała 3,11%.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Najsłabszym komponentem MWIG40 było JSW, które zostało przecenione o 3,02%. Cena w tym przypadku wykonała kolejny duży krok w kierunku 15 zł. Na taki obraz notowań mogła mieć wpływ wycena wykonana przez DM BOŚ z ceną docelową na poziomie 14,4 zł. Po wczorajszym wystrzale spadał też NEWAG, który oddał 2,79% swojej wartości.

Jedynym indeksem, który zyskał dziś na wartości był SWIG80. W ciągu dnia znajdował się nawet na nowych maksimach hossy. Ostatecznie indeks małych spółek zyskał 0,12%. Najmocniejszą spółką wśród jego komponentów było ACE, które zyskało 6,31%. Po wczorajszych mocnych spadkach straty odrabiał COMARCH, który zdrożał o 5,62% i zamknął się na nowych maksimach trwającej hossy.

COMARCH - wykres dzienny
COMARCH – wykres dzienny

Najsłabszą spółką wśród SWIG80 był dziś ASBIS, który stracił 4,85%. Mocno przeceniona została też ŚNIEŻKA, oddająca 3,77% swojej wartości.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosło 146 spółek
• Traciło 202 spółek
• Pozostało bez zmian 81 spółekConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here