Naga MarketsŚrodowa sesja na GPW to kontynuacja dobrych nastrojów wśród największych spółek. WIG30 po fixingu rośnie o 0,58% pozostawiając na wykresie dziennym świecę z białym korpusem. Nasz parkiet pokazał kolejny raz relatywną siłę w porównaniu z giełdami zachodnimi, które o godzinie 17 znajdują się pod kreską.

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Spoglądając na wykres WIG30 w interwale godzinowym widzimy, że indeks zbliża się do oporu, którym jest linia poprowadzona po wierzchołkach z 2 marca, 6 marca, 7 marca. Warto przy tym zauważyć, że analogiczny opór został już pokonany przez indeks WIG20, co sugeruje, że i w przypadku szerszego wskaźnika również powinno to nastąpić.
Najmocniejszą spółką wśród blue chips ponownie został KERNEL rosnąc o ponad 4%. O spółce pisałem w podsumowaniu poniedziałkowej sesji i dziś wszystkie sugestie z tamtego wpisu się materializują.

KERNEL - wykres dzienny
KERNEL – wykres dzienny

Bardzo dobry dzień mieli również akcjonariusze PGNiG z wzrostem bliskim 4%. Po przeciwnej stronie zameldował się dziś TVN ze spadkiem przekraczającym 2,2%. Po przejęciu przez amerykanów większościowego pakietu akcji spółka nie radzi sobie najlepiej na GPW.
O ile do niedawna tradycją było, że średnie i małe spółki radzą sobie znacznie lepiej od blue chips tak ostatnie dwa dni są tego całkowitym przeciwieństwem. MWIG40 na zakończenie środowej sesji traci 0,48%. Oczywiście w dalszym ciągu kontrolę nad rynkiem posiadają byki, a indeks porusza się prawie od początku marca w bardzo wąskiej konsolidacji przy maksimach obecnego ruchu.
Z komponentów MWIG40 pozytywnie wyróżnia się dziś WAWEL z wzrostem przekraczającym 3,4%. Dobrze spisały się dziś też walory TRAKCJI, rosnąc 2,9%. Po wczorajszym spadku nie ma tu obecnie ani śladu i niewątpliwie warto zwrócić teraz uwagę na spółkę, która jest w średnioterminowym trendzie wzrostowym. Akcjonariuszom wyraźnie pomógł tu niedawny split akcji.
Najsłabszym walorem wśród MWIG40 było dziś FORTE. Inwestorzy negatywnie zareagowali na opublikowane po wczorajszej sesji wyniki finansowe spółki.
W porównaniu z dniem wczorajszym indeks spółek małych dziś znalazł się nad kreską rosnąc o 0,21%. Spółką, na którą trzeba zwrócić uwagę drugi dzień z rzędu jest OPEN FINANCE. Ten pośrednik finansowy dziś dla odmiany jest najlepszym komponentem SWIG80 i kończy dzień ponad 9% powyżej wczorajszego zamknięcia. Wtorkowy spadek został zamazany w ten sposób całkowicie, a takie zachowanie się kursu daje nadzieję na kontynuację wzrostów.
Z bardzo dobrej strony prezentują się dziś też akcje spółki WORK SERVICE z wzrostem przekraczającym 6%. Na wykresie widać, że kurs testuje obecnie poziomy najwyższe w historii. Wybicie z obecnej konsolidacji może doprowadzić do dalszych wzrostów. Blisko 6% wzrostu zaliczył dziś również LENTEX.

WORK SERVICE - wykres dzienny
WORK SERVICE – wykres dzienny

Powyżej 3% straciły za to trzy spółki. Są to ASTARTA (-3,29%), ACE (-3,04%) i RAFAKO (-3,02% ). Na wykresie najsłabiej z nich prezentuje się ACE, które po wybiciu w lutym długoterminowej linii bessy wróciło poniżej, a obecnie testuje minima niedawnego spadku. Ich ewentualna utrata powinna doprowadzić do testu styczniowego minimum.

ACE - wykres dzienny
ACE – wykres dzienny


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here