Naga MarketsW czwartkowe, świąteczne popołudnie zapraszam do przeglądu wydarzeń z wczorajszej sesji na GPW.

Środa na GPW to kontynuacja słabych nastrojów. Najważniejszy warszawski indeks w dalszym ciągu nie potrafił oprzeć się presji sprzedających. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 30 punktów i znalazły się najniżej od 7 kwietnia.

Istotną, choć w stu procentach przewidywaną informacją było utrzymanie stóp procentowych na niezmienionym poziomie. RPP pozostawiła główną stopę procentową w wysokości 1,5%.

Polski złoty osłabiał się. Szczególnie dobrze widoczne to było na parze EURPLN, która znalazła się na poziomach widocznych ostatni raz w pierwszej połowie marca. Kurs osiągnął 4,16. Rentowność polskich obligacji 10-cio letnich dotarła do poziomu 3,08%. Ostatni raz byliśmy tu we wrześniu ubiegłego roku.

WIG20 stracił ostatecznie 0,82%. Na tle pozostałych blue chips pozytywnie wyróżniał się LPP, który odrabiał straty z poprzednich sesji i wzrósł o 3,83%. Dobry dzień ma za sobą też EUROCASH, który zdrożał o 2,37%.

BZWBK - wykres dzienny
BZWBK – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazły się akcje BOGDANKI, która została przeceniona o 3,07%. Kolejną bardzo słabą sesję miał BZWBK, którego wartość spadła o 2,98%. Cena banku bardzo mocno zbliżyła się do lutowych minimów.

Indeksem, który spisał się wczoraj znacznie lepiej był MWIG40. Wskaźnik obrazujący zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji na GPW spadł zaledwie o 0,01%. Po ostatniej słabej passie jego najmocniejszym komponentem było GTC, które zdrożało o 5,48%. Dobrze zachowywał się również CIECH. Spółka rosnąc o 4,42% mocno zbliżyła się do maksimów trwającego trendu wzrostowego.

CIECH - wykres dzienny
CIECH – wykres dzienny

Indeks ponownie w dół ciągnęło JSW, które taniało o 5,47%. Spółka z Jastrzębia znalazła się bardzo blisko historycznych minimów. Mocny nacisk sprzedających odczuło PKP CARGO, które straciło 3,47%.

Jedynym z głównych indeksów na GPW, któremu udało się wczoraj zakończyć notowania po zielonej stronie był SWIG80. Wskaźnik wzrósł o 0,22%. Najmocniejszym przedstawicielem małych spółek był KERDOS drożejący o 4,1%. Trzecią z rzędu dobrą sesją ma za sobą WORK SERVICE, który urósł o 3,83%.

WORK SERVICE - wykres dzienny
WORK SERVICE – wykres dzienny

Po osiągnięciu w poniedziałek nowych maksimów hossy przecenie uległ DUON, który wczoraj stracił 3,89%. Z nowymi maksimami hossy nie poradził sobie również KREDYT INKASO, który stracił ostatecznie 3,28%.

Podczas wczorajszej sesji:
• Rosło 155 spółek
• Traciło 178 spółek
• Pozostały bez zmian 84 spółekiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here