Naga MarketsDzisiejsza sesja do godziny 14 zapowiadała się kolejną, w której kupujący będą kontynuować odbicie. Jednak wtedy doszło do lokalnego przesilenia i z każdą chwilą coraz bardziej kontrolę zaczęli przejmować sprzedający. Ostatecznie kontrakty terminowe na WIG20 straciły 10 punktów. Zdecydowanie lepiej sytuacja wyglądała na parkiecie niemieckim, gdzie DAX wzrósł o 2,15%. W samej końcówce pod kreskę zszedł węgierski BUX tracąc względem wczorajszego zamknięcia 0,12%.

O godzinie 9 na rynek trafiły dobre dane z polskiej gospodarki. Indeks PMI dla przemysłu za czerwiec wyniósł 54,3 punktu wobec prognoz analityków zlokalizowanych w okolicach 52,1 punktu.

Polski złoty w obliczu ryzyk związanych z problemem Grecji zachowuje się stabilnie. Dziś widać było lekkie osłabianie się krajowej waluty wobec dolara amerykańskiego. W okolicach godziny 19 kurs USDPLN znajdował się powyżej 3,78. Rentowność polskich obligacji 10-cio letnich spadła do 3,29%.

Te artykuły również Cię zainteresują
Indeks WIG20 po nieudanej drugiej części notowań ostatecznie stracił 1,07%. Najmocniejszą spółką spośród blue chips była BOGDANKA, która po serii spadkowych sesji zaliczyła odbicie o 5,69%. Dobrze radził sobie też SYNTHOS drożejący o 4,09%. W godzinach przedpołudniowych wzrosty były jeszcze większe, lecz osłabienie na całości rynku negatywnie wpłynęło również na spółkę z Oświęcimia.

PKN ORLEN - wykres dzienny
PKN ORLEN – wykres dzienny

Walorem, który najmocniej ciągnął WIG20 w dół był PKN ORLEN. Po osiągnięciu wczoraj nowych maksimów hossy, dziś stracił 4,37%. Mocno spadał też BZWBK. Przecena sięgnęła 3,88% i sprowadziła kurs poniżej wczorajszych minimów.

Znacznie lepiej zachowywał się indeks spółek o średniej kapitalizacji na GPW. MWIG40 stracił 0,11%. Po ostatnich spadkach najmocniejszym jego komponentem było HAWE drożejące o 3,18%. Bardzo dobrze radziło sobie też CCC rosnące o 2,87%.

CCC - wykres dzienny
CCC – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie po raz kolejny znalazł się GLOBAL CITY HOLDINGS, przeceniony o 5,09%. Mocno tracił też LOTOS. Ten przedstawiciel sektora paliwowego oddał 3,63%.

Najmocniejszym z głównych indeksów był SWIG80. Dzisiejsza sesja była trzecią z rzędu, w której małe spółki na GPW zyskiwały na wartości. Wzrosty osiągnęły 0,59%. Najmocniejszą z nich był EKO EXPORT drożejący o 13,87%. Było to mocne odreagowanie po całej serii spadkowych sesji z ostatnich dwóch miesięcy. Trzecią z rzędu wzrostową sesję zaliczył MABION rosnąc o 7,19%.

MABION - wykres dzienny
MABION – wykres dzienny

Listę najsłabszych spółek SWIG80 podczas środowej sesji otwiera GRAJEWO, które po wczorajszych mocnych spadkach dziś zostało przecenione o 7,1%. Słabo spisała się też ASTARTA oddając 4,84% swojej wartości. W tym przypadku możemy jednak mówić o korekcie wczorajszych wzrostów.

Podczas dzisiejszej sesji:
• Rosły 194 spółki
• Traciło 139 spółek
• Pozostały bez zmian 62 spółki

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: usa 500 | kurs kryptowalut wykres | ropa wti kurs | kurs krypto | dax giełda | dow jones wykres |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here