Naga MarketsŚrodowa sesja tylko w jednym fragmencie okazała się ciekawa dla uczestników rynku. Po starcie z okolic poziomów neutralnych i spokojnej pierwszej godzinie sesji doszło do silniejszego wybicia w górę. Sesyjne maksima zostały osiągnięte jeszcze przed godziną 12. Następnie rozpoczęło się powolne osuwanie, a do końca sesji byki oddały ponad połowę swojego dorobku. Dla WIG20 dzień zakończył się wzrostem o 0,81%.

Na europejskich parkietach również przeważał zielony kolor. Niemiecki DAX zyskał 0,34%. Rosła też giełda we Francji. Nieznacznie na wartości stracił natomiast węgierski BUX. Odchylenie od wczorajszego poziomu zamknięcia wyniosło w tym przypadku 0,27%.

Krajowa waluta ulegała lekkiemu osłabieniu. W okolicach godziny 19 kurs USDPLN oscylował w okolicach poziomu 3,74. Taniały też obligacje skarbowe. Rentowność papierów 10-cio letnich znalazła się na poziomie 2,93%.

Na środę nie było zaplanowanych żadnych istotnych danych makroekonomicznych dotyczących polskiej gospodarki.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

Dzisiejsze mocniejsze wyjście indeksu blue chips w górę nastąpiło po pokonaniu piątkowych maksimów. Aktualnie indeks powrócił do wspomnianego poziomu i jeśli bykom uda się w tym momencie potwierdzić aktualność wyjścia to pojawi się szansa na realizację większego odreagowania ostatnich spadków.

Wśród największych spółek notowanych na GPW najlepiej zachowywał się ASSECOPOL, który po ostatniej udanej obronie dolnego ograniczenia trójkąta ruszył mocniej na północ. Ostatecznie spółka zyskała 4,19%. Powody do zadowolenia nareszcie mogą mieć akcjonariusze PEKAO, który zyskał 4,17%.

ASSECOPOL - wykres dzienny
ASSECOPOL – wykres dzienny

Zgodnie z moimi weekendowymi sugestiami do spadków powrócił KGHM, który był dziś najsłabszym komponentem WIG20. Przecena w jego przypadku osiągnęła 3,85%. Kolejny słaby dzień z nowymi minimami trendu zaliczył TAURON spadający dziś o 3,46%.

Wzrostową sesję mają za sobą też spółki wchodzące w skład MWIG40. Indeks zyskał o 0,87%. Najmocniejszym przedstawicielem średnich spółek jest GETIN NOBLE BANK, który zdrożał o 6,8%. Spółce towarzyszą od kilku dni podwyższone obroty i całość wyglądałaby całkiem dobrze, gdyby nie dzisiejszy spory górny cień. Mocno drożał również BANK HANDLOWY. Jego wartość wzrosła o 5,19%.

PKP CARGO - wykres dzienny
PKP CARGO – wykres dzienny

Drugą z rzędu słabą sesję ma za sobą PKP CARGO, który podczas dzisiejszej sesji spadł o 3,96%. Walor w ten sposób opuścił zakres zmienności obowiązujący od lutego tego roku. Mocniejszej przecenie uległy też walory GRUPY AZOTY. Spółka straciła 2,38% swojej wartości.

Najsłabszym indeksem środowej sesji na GPW był SWIG80, który zyskał tylko 0,29%. Spółką, która wyróżniała się dziś wśród jego komponentów była KOFOLA drożejąca o 5,17%. Niestety wzrost został wypracowany przy znikomym obrocie. Drugi dzień z rzędu mocno drożała MENNICA, której wartość wzrosła o 5,11%.

GRAJEWO - wykres dzienny
GRAJEWO – wykres dzienny

Po przeciwnej stronie znalazło się GRAJEWO taniejące o 4,3%. Spadkom uległ też SERINUS. Przecena sięgnęła w tym przypadku 3,96%.

Podczas dzisiejszej sesji:

  • Rosło 169 spółek
  • Traciło 161 spółek
  • Pozostały bez zmian 84 spółki

banner_z_kartamiConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here