Naga MarketsTrzeci piątek marca, jak i każdy trzeci piątek miesiąca kończącego kwartał od samego początku podporządkowany był jednemu wydarzeniu. I tym razem nie mogło być inaczej. Wygasanie marcowej serii kontraktów zdominowało dzisiejszy dzień na warszawskim parkiecie. Do godziny 15.50 aktywność na rynku była mizerna, ale później handel nabrał rumieńców.

Jeszcze przed sesją swoje wyniki finansowe zaprezentowała ENEA i JSW. Spółka energetyczna pochwaliła się dobrym raportem finansowym, co zostało przyjęte już na starcie dość pozytywnie. Natomiast JSW pokazało dużą stratę. Jednak po zachowaniu się kursu można stwierdzić, że tak słabe wyniki były już w cenach.

Te artykuły również Cię zainteresują
Ostatecznie WIG20 zakończył dzień wzrostem o 0,96% co na wykresie bardzo ładnie pasuje do wczorajszego wyjścia w górę. Najmocniejszą spółką wśród jego komponentów był ukraiński KERNEL z wzrostem o 8,21%. Trzeba przy tym powiedzieć, że po dzisiejszej sesji spółka opuszcza skład WIG20, a na pożegnanie zaliczyła pięć mocno wzrostowych sesji, z czego ostatnia była taką wisienką na torcie. Jeśli sentyment do ukraińskiej spółki utrzyma się przez najbliższe kilka tygodni to kto wie czy podczas kolejnej rewizji składu indeksów KERNEL nie wróci w skład blue chips.

Najsłabszym komponentem WIG20 była również spółka, która dziś opuszcza jego skład, czyli JSW. Po fixingu notujemy tutaj spadek o 2,83%.

JSW - wykres dzienny
JSW – wykres dzienny

Znacznie słabszy wynik zaprezentowały dziś spółki średnie i małe. Indeks MWIG40 zaliczył kosmetyczny spadek o 0,03%. Wśród jego komponentów bardzo pozytywnie wyróżnił się SANOK i ORBIS. Pierwszy z nich po publikacji wyników za IV kwartał 2014 dzień zakończył wzrostem o 6,69%. Natomiast drugi, z wzrostem o 5,30% wyszedł na najwyższe poziomy w obecnym ruchu wzrostowym.

ORBIS - wykres dzienny
ORBIS – wykres dzienny

Najsłabszą spółką indeksu była zdecydowanie ALCHEMIA ze spadkiem o 7,58%. Nie jest to jednak walor o dużej płynności i taki wynik sesji mógł być podyktowany jedną transakcją.

SWIG80 dzięki zmianie na fixingu zakończył piątkową sesję w zielonym kolorze. Wzrost jaki osiągnął ostatecznie to 0,27%. Najmocniejszym komponentem była spółka, o której w ostatnim czasie wspominamy dość często, czyli OPEN FINANCE. Dzisiejsze umocnienie o 13,33% bardzo ładnie wpisuje się w trend panujący od dołka w grudniu. Bardzo dobry dzień zaliczyły również walory MABIONu (+8,32%) oraz STALPRODUKT (+7,21%). W przypadku producenta wyrobów ze stali dzisiejszy wzrost oznacza wyjście na nowe maksymalne poziomy podczas obecnej hossy.

MABION - wykres dzienny
MABION – wykres dzienny

Najsłabszymi spółkami SWIG80 były dziś RADPOL (-8,54%) oraz ZAMET (-6,84%). I w jednym i w drugim przypadku na wykresie widzimy bardzo słabą sytuację techniczną walorów, a wyłamania styczniowych minimów są tylko potwierdzeniem tego obrazu.

ZAMET - wykres dzienny
ZAMET – wykres dzienny
Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dow jones index | sp500 index | kurs dolara amerykańskiego | bml notowania | index dax | pgnig forum |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here