Naga MarketsInformacją nr jeden w poniedziałek były rozstrzygnięcia związane z sprzedażą TVN. W ostatnim czasie na rynku pojawiało się wiele spekulacji na ten temat. Większościowym akcjonariuszem spółki zostanie Amerykańska grupa Scripps Networks Interactive, która kontynuuje w ten sposób rozwój po za granicami Stanów Zjednoczonych.
Z informacji, na które warto też było dziś zwrócić uwagę były wyniki za IV kwartał przedstawiane przez największe spółki GPW. Były to między innymi PKO BP, ASSECO czy ENERGA. Wszystkie z wymienionych komponentów WIG30 zakończyły dzień nad kreską.

WIG30 - wykres godzinowy
WIG30 – wykres godzinowy

Najlepszym składnikiem indeksu był ukraiński KERNEL z wzrostem przekraczającym 2,8%. Spoglądając na wykres spółki warto zauważyć, że cena porusza się w rejonach maksimów obecnego ruchu. Jest to na pewno walor, o którym trzeba pamiętać, jeśli myślimy o kupnie którejś z największych spółek notowanych w Warszawie.
Najsłabiej w indeksie radził sobie za to CYFROWY POLSAT. Po niedawnym dynamicznym wyjściu w górę walor dziś notuje cofnięcie. Na wykresie jeszcze nic złego się bykom nie dzieje i wybicie pozostaje nadal aktualne, lecz nie zostało już wiele miejsca na tak swobodny spadek. Ostatecznie dzień zakończył się tu w pobliżu dziennych minimów spadkiem sięgającym prawie 3,6%.

Te artykuły również Cię zainteresują
CYFROWY POLSAT - wykres dzienny
CYFROWY POLSAT – wykres dzienny

Sam WIG30 zakończył dzień na poziomie bardzo zbliżonym do wczorajszego zamknięcia (wzrost o 0,15%).
Spoglądając na spółki średnie z indeksu MWIG40 (spadek o 0,04%) warto wyróżnić dwie, które wzrosły o ponad 4%. ECHO radziło sobie dziś bardzo dobrze od początku sesji po informacji o tym, że Sołowow sprzedaje 41,55% akcji Echo Investment na rzecz Griffin Real Estate. Równocześnie kurs akcji znajduje się na poziomach najwyższych od ponad roku. Drugim z wyróżnionych komponentów jest GETIN.

ECHO - wykres dzienny
ECHO – wykres dzienny

Najlepiej z głównych indeksów spisał się dziś SWIG80, który dzień zakończył 0,50% powyżej poziomu odniesienia, a spółką z największym wzrostem był dziś ASBIS, który już drugi dzień w dynamiczny sposób odreagowuje wcześniejsze spadki. Po piątkowym wzroście, przekraczającym 7% dziś dorzucił ponad 9%. Wśród wyróżnionych trzeba podać jeszcze KOFOLĘ (wzrost blisko 8%), OPEN FINANCE (wzrost o ponad 6%) oraz VISTULĘ (wzrost blisko 6%).

VISTULA - wykres dzienny
VISTULA – wykres dzienny

Najsłabszą spółką indeksu SWIG80 było MONNARI (blisko 4% spadku), które nareszcie weszło w korektę po bardzo mocnym rajdzie na północ, trwającym już przecież kilka miesięcy.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs złotego wykres | kurs kryptowalut | cdr notowania | s&p500 | prognozy giełdowe | pknorlen notowania |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here