Naga MarketsPoniedziałek na GPW przyniósł lekką odmianę w stosunku do sesji z ubiegłego tygodnia. Różnica jest taka, że tym razem najmocniej traciły indeksy małych i średnich spółek. Jeszcze bardziej przecena dotknęła niemiecki DAX, czy węgierski BUX. Kontrakty terminowe na WIG20 straciły 10 punktów.

Krajowa waluta w poniedziałek pozostawała w miarę stabilna, osłabiając się względem a euro, ale umacniając w stosunku amerykańskiego dolara. Kurs USDPLN po godzinie 19 handlowany był na poziomie 3,70.

Poniedziałek nie przyniósł nam żadnych istotnych danych makro z polskiej gospodarki.

WIG20 o godzinie 17 notowany był o 0,48% poniżej poziomu z piątkowego zamknięcia. Spółką, która bardzo mocno wyróżniała się na plus był ASSECO POLAND drożejący o 2,61%. Ten przedstawiciel warszawskich blue chips zniwelował w ten sposób część spadków z ostatnich dwóch dni. Wśród komponentów blue chips uwagę kupujących przykuwał jeszcze SYNTHOS, który jak na razie praktycznie nie odczuł ostatnich spadków WIG20 i rosnąc o 2,09% znalazł się przy maksimach trwającej hossy.

SYNTHOS - wykres dzienny
SYNTHOS – wykres dzienny

Po drugiej stronie znalazły się walory BOGDANKI, która tracąc 6,86% wyznaczyła nowe minima trendu spadkowego. Kolejną bardzo słabą sesję miał KGHM, który stracił 2,74% i znalazł się na poziomach najniższych od pierwszej połowy lutego.

KGHM - wykres dzienny
KGHM – wykres dzienny

Poniżej ostatnich minimów wyraźnie spadł MWIG40. Dzisiejsza przecena wskaźnika obrazującego zachowanie się spółek o średniej kapitalizacji na GPW sięgnęła 0,92%. Najmocniejszym komponentem MWIG40 była GRUPA AZOTY, która rosła o 2,66%. To już kolejna sesja, podczas której akcje spółki zyskują na wartości. Dobrze spisał się też BUDIMEX, który zdrożał o 1,74%.

SANOK - wykres dzienny
SANOK – wykres dzienny

Szczególnie negatywnie spisały się dziś dwie spółki. Pierwszą z nich jest SANOK, który oddał 6,54% swojej wartości. Posiadacze tych akcji mogą zapomnieć o szczytach sprzed dwóch dni. Kolejną bardzo słabą sesję z nowymi minimami bessy miało JSW tracące 6,07%.

Również SWIG80 nie może poniedziałku zaliczyć do udanych dni. Mimo iż podczas fixingu udało odrobić się część strat nie przeszkodziło to niedźwiedziom przełamać poziomu ostatniego dołka. Ostateczna przecena sięgnęła 0,64%. Najmocniejszym przedstawicielem spółek o małej kapitalizacji na GPW był ALUMETAL, który zdrożał o 6,34% i wyraźnie wszedł w obszar luki cenowej z pierwszej połowy maja. Bardzo dobrą passę kontynuuje CI GAMES, który zdrożał o 3,77%.

CI GAMES - wykres dzienny
CI GAMES – wykres dzienny

Do outsiderów dzisiejszej sesji należał niewątpliwie PEP, który został przeceniony o 4,98% i kontynuuję spadkową serię. Sporej przecenie uległ też MOSTOSTAL ZABRZE tracący 4,11%.

Podczas wczorajszej sesji:
• Rosły 102 spółeki
• Traciło 222 spółek
• Pozostały bez zmian 94 spółkitokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here