Naga MarketsPoniedziałek na GPW przyniósł znaczną poprawę nastrojów i powrót w rejon ostatnich maksimów dla WIG20. Wzrost ten był silnie wspomagany przez mocne dane z polskiej gospodarki. O godzinie 14 poznaliśmy całą pulę informacji. Produkcja przemysłowa w marcu wzrosła o +8,8% r/r wobec oczekiwań na poziomie +7,2% r/r. Sprzedaż detaliczna także rosła szybciej od prognoz. W tym przypadku odnotowano poziom +3% r/r, podczas oczekiwań na poziomie 1,5% r/r. Poznaliśmy również poziom inflacji PPI za marzec, który wyniósł -2,4% r/r przy oczekiwaniach na poziomie -2,5% r/r.

Komplet lepszych od oczekiwań danych sprawił, że na GPW mocniej wszedł popyt, a krajowa waluta umocniła się do poziomu poniżej 4 zł za euro.

WIG20 - wykres godzinowy
WIG20 – wykres godzinowy

WIG20 ostatecznie zyskał 1,68% i zamknął się powyżej poziomu 2500 punktów. Jest to również najwyższa cena zamknięcia w aktualnej fali wzrostowej. Wśród blue chips 19 spółek znalazło się nad poziomem z piątkowego zamknięcia. Najmocniej rósł PKN ORLEN, który otrzymał rekomendację „kupuj” od Deutsche Bank i ostatecznie zamknął się 3,93% powyżej poziomu odniesienia. Dobry dzień zaliczył SYNTHOS, który zdrożał o 3,86%. Nieźle radził sobie też LPP, który ma ostatnio dobrą passę. Po wzroście o 3,49% wykres spółki zaczyna wyglądać coraz ciekawiej.

Te artykuły również Cię zainteresują
LPP - wykres dzienny
LPP – wykres dzienny

Jedyną tracącą dziś spółką był utrzymujący się w konsolidacji przy maksimach EUROCASH. Ostatecznie walor stracił 0,03%.

Dzisiejsze dobre nastroje dało się też odczuć w przypadku MWIG40, który wzrósł o 0,81%. Podobnie jak dla WIG20 i tutaj mamy najwyższy kurs zamknięcia w aktualnej fali wzrostów.
Najmocniejszym komponentem indeksu spółek średnich była AMICA rosnąca o 6,37%. Dzięki wzrostowi spółka opuściła miesięczny zakres zmienności i wyszła na nowe maksima obecnej hossy. Dobrą sesję zaliczył też GETIN NOBLE BANK, który zdrożał o 4,17%.

BUDIMEX - wykres dzienny
BUDIMEX – wykres dzienny

Listę spółek przecenionych MWIG40 otwiera mocno drożejący ostatnio BUDIMEX. Walor potaniał o 2,3%. Tracił też STALPRODUKT, który o godzinie 17 był tańszy o 1,42% niż podczas piątkowego zamknięcia notowań.

Pozytywny nastrój najsłabiej odczuł SWIG80, rosnąc o 0,47%. Najmocniejszym komponentem indeksu małych spółek był ABPL. Spółka zdrożała o 5,11%, a jej cena znalazła się w bardzo dobrym miejscu do ataku na ostatnie maksima.

ABPL - wykres dzienny
ABPL – wykres dzienny

Dobrą sesję ma za sobą też RAINBOW TOURS drożejący o 4,99%. Spółka osiągnęła w ten sposób nowe maksima aktualnego ruchu wzrostowego.
Listę najbardziej tracących dziś spółek wśród SWIG80 otwiera STALEXPORT, który został przeceniony o 3,13%. Inną mocno tracącą dziś spółką był PEP przeceniony o 2,8%.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kirs dolara | analiza btc | bitcoin spekulacje | bitcoina | dolar online | mercator kurs |


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here